Jacek Kurski przedstawia TVP World! Anglojęzyczny kanał ma ruszyć już w przyszłym roku!

Jacek Kurski zdradził pierwsze szczegóły dotyczące anglojęzycznego kanału Telewizji Polskiej o roboczej nazwie TVP World. Nowy kanał może ruszyć już w 2021 roku! Dowiedz się więcej!

Multimedia

Jacek Kurski jako prezes TVP bardzo często wykazuje się dużą inicjatywą i próbuje realizować różne oryginalne pomysły. Jego koncepcje bardzo często wzbudzają jednak kontrowersje. Nie inaczej jest w przypadku pomysłu na nowy kanał.

Małgorzata Kożuchowska wystąpiła w rządowych spotach. Aktorka zachęca do przestrzegania obostrzeńZobacz więcej

TVP World ma być kanałem w pełni anglojęzycznym, skierowanym do Polonii i innych ludzi zainteresowanych Polską i naszym regionem. Za prace nad tym projektem odpowiedzialny jest Mateusz Matyszkowicz, a wszystko może ruszyć nawet już w pierwszym półroczu 2021 roku! W rozmowie z portalem Wirtualne Media Jacek Kurski zdradził kilka szczegółów na temat nowego kanału.

Istnieje ogromna luka w dotarciu z polskim przekazem do tych Polaków, którzy żyją za granicą, czują związek z krajem, ale nie mówią już w języku polskim. Chcą przy tym wiedzieć, jaka jest polska perspektywa na pewne kluczowe sprawy. Dla nich dotychczasowa oferta jest niewystarczająca, nasz nowy kanał będzie więc w naturalny, a przy tym niezwykle profesjonalny sposób uzupełniał tę lukę.

Szczegóły oferty programowej TVP World nie są jeszcze znane. Warto jednak wspomnieć, że TVP już teraz tworzy newsy i materiały w języku angielskim, które są dostępne za pośrednictwem internetowego portalu POLAND IN, który ruszył w 2018 roku, w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Poza tym funkcjonują także dwa inne kanały skierowane do odbiorców zagranicznych - TVP Wilno i TVP Polonia.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×