Jacek Kurski zapowiada nowy serial o losach podziemnej "Solidarności"! Kiedy premiera?

Na zjeździe delegatów NSZZ "Solidarność" prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział powstanie nowego serialu TVP. Produkcja ma opisywać dzieje działalności "Solidarności" w latach 80. XX wieku. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

Multimedia

W ostatnich czasach TVP tworzy wiele seriali historycznych. Ostatnio na antenie TVP widzieliśmy takie produkcje jak "Wojenne dziewczyny" czy "Drogi wolności". W najbliższym czasie dołączy do nich kolejny serial. Tym razem będziemy mogli śledzić losy walki NSZZ "Solidarność" z władzami PRL. Prace nad nowym serialem potwierdził Jacek Kurski, który wziął udział w XXIX Krajowym Zjeździe Delegatów Związku:

Będzie to serial pokazujący różne nurty podziemnej Solidarności. We wstępnym pomyśle jest oparty na kluczu podobnym do tego zastosowanego w serialu "Polskie drogi" - bohater jeździ po różnych miejscach Polski, obserwuje różne sytuacje, odwiedza kilka regionów podziemnej Solidarności. - wyjaśniał prezes TVP

Dominika Figurska wkracza do polityki. Aktorka została radną! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Jacek Kurski powiedział również, że produkcja będzie miała charakter serialu sensacyjnego, a nie obyczajowego. Zapewnił też, że jej celem jest pokazanie "prawdy tamtych czasów". Serial ma liczyć 13 odcinków trwających po około 40 minut. Projekt jest obecnie na etapie developmentu, czyli prac nad scenariuszem. Na ekrany telewizorów ma trafić za około półtora roku, czyli premiery możemy spodziewać się w 2020 roku.

Seriale TVP to nie tylko "M jak miłość", "Czas honoru" i "Ranczo"! Oglądaliście je wszystkie? [GALERIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Kinomanka (gość)

    Czy Agent Bolek będzie pokazany uczciwie czy propagandowo jak w filmie Wajdy?

    28.10.2018 23:27

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×