Jacek Kurski zostanie odwołany? Czarne chmury nad prezesem TVP!

Jacek Kurski, który jeszcze niedawno z pasją i wielkim entuzjazmem opowiadał o planach Telewizji Polskiej, już w poniedziałek może pożegnać się ze swoim stanowiskiem .Wszystko przez decyzję Rady Mediów Narodowych.

Multimedia

Jak informuje Polskatimes.pl, szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański poinformował, że ogłosił korespondencyjne głosowanie nad odwołaniem Kurskiego. Głosowanie potrwa do poniedziałku, ale już w piątek wieczorem 4 na 5 członków Rady zagłosowało za odwołaniem Jacka Kurskiego. To oznacza, że Kurski zostanie odwołany ze stanowiska prezesa TVP.

W ostatnich dniach w mediach głośno było o ultimatum, jakie prezydent postawił Prawu i Sprawiedliwości. Podpis, za usunięcie Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP - tak brzmiało ponoć żądanie Andrzeja Dudy. Informacja o tym pojawiła się po poniedziałkowym spotkaniu prezydenta z szefem Rady Mediów Narodowych, Krzysztofem Czabańskim. Prezydent wezwał Czabańskiego do Pałacu Prezydenckiego i przedstawił mu swoje oczekiwanie, podczas rozmowy o ustawie dot. rekompensaty dla mediów publicznych - podała Wirtualna Polska.

"Sala samobójców. Hejter". Hejtowanie rąk nie brudzi? Oscarów nie będzieZobacz więcej

W piątek wieczorem, tuż przed ogłoszeniem przez prezydenta jego decyzji, prezes TVP opublikował w mediach społecznościowych list, który napisał do Andrzeja Dudy, w którym napisał:

W związku z wątpliwościami prezydenta co do złożenia podpisu pod ustawą przyznającą mediom publicznym rekompensatę abonamentową oraz w związku z pojawiającymi się w domenie publicznej odniesieniami do mnie jako prezesa TVP, oświadczam iż w imię dobra Telewizji Publicznej, interesu publicznego, a także w zgodzie z wartościami, którym służyłem przez całe swoje życie – oddaję się do dyspozycji pana prezydenta.

Czy Jacek Kurski rzeczywiście zostanie odwołany? Przekonamy się już w poniedziałek, czy Telewizja Polska potrzebować będzie nowego prezesa!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • mmmmmmmm (gość)

  Duda to debil.

  07.03.2020 21:49
 • Robert (gość)

  Jest najlepszym prezesem jakiego mieliśmy ,dbał o transmisje meczów oraz imprez itp. uważam ze popełniają błąd wyrzucając go ze stanowiska.

  07.03.2020 19:06
 • Magda (gość)

  Wybierałam PiS i zawsze będę wybierać do póki będę miała do nich zaufanie. Natomiast jest mi to obojętne czy Jacek Kurski zostanie prezesem. W innych dziedzinach też się sprawdzi.

  07.03.2020 13:30
 • Warszawianka (gość)

  " Zamienił stryjek laseczkę na kijek "

  07.03.2020 12:24
 • Viola (gość)

  I co z tego wezmą nowa marionetkę do TVP PiS szkoda gadać kiedy ludzie otworzą oczy sami ich wybraliście a teraz narzekacie mam nadzieję że po podpisie kady będzie w maju pamiętać o tym co zrobił Prezydent 🤦‍♀️

  07.03.2020 12:10
 • Grzmi (gość)

  A jaka ti różnica

  07.03.2020 12:08

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×