"Jack Reacher: Jednym strzałem". Sprawnie zrealizowany i zagrany film sensacyjny [RECENZJA]

W Pittsburghu zostaje zastrzelonych pięć przypadkowych osób. Dowody wskazują snajpera Jamesa Barra. Aresztowany prosi o sprowadzenie byłego wojskowego detektywa, Jacka Reachera.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

Tom Cruise w roli byłego oficera, który przyjeżdża do Pittsburgha, aby wyjaśnić sprawę pięciu tajemniczych morderstw. Od strzałów tajemniczego snajpera ginie pięć przypadkowych osób. Jedynym podejrzanym jest były strzelec wyborowy James Barr (Joseph Sikora). Mężczyzna szybko trafia do aresztu pod zarzutem morderstwa. Barr twierdzi jednak, że jest niewinny. W trakcie śledztwa godzi się na adwokata, piękną i pewną siebie Helen Rodin (Rosamund Pike). Kategorycznie żąda też spotkania z Jackiem Reacherem (Tom Cruise), byłym oficerem amerykańskiej żandarmerii wojskowej…

Sprawnie zrealizowany i zagrany film sensacyjny na podstawie bestsellerowej książki Lee Childa, dziewiątej z kolei części powieściowego cyklu opowiadającego o przygodach Jacka Reachera. Za kamerą stanął nagrodzony Oscarem Christopher McQuarrie, scenarzysta m.in. „Podejrzanych”, „Walkirii” i „Turysty”, a w główne role wcielili się Tom Cruise, piękna Brytyjka Rosamund Pike („Śmierć nadejdzie jutro”, „Duma i uprzedzenie”) i nominowany do Oscara Richard Jenkins („Spotkanie”, „Pozwól mi wejść”). Na drugim planie, jako czarny charakter Zec, pojawi się słynny niemiecki reżyser Werner Herzog.

ad

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×