Jak zginął Kennedy? "Taśmy Kennedy’ego" 23 listopada na Discovery Channel

Już 23 listopada 2013 na Discovery Channel będziemy mogli obejrzeć dokument "Taśmy Kennedy’ego".

Multimedia

22 listopada 1963 roku był jednym z punktów zwrotnych w historii XX wieku. Zamach na 35. prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego nie tylko wstrząsnął światową opinią publiczną, ale był również wydarzeniem na temat którego powstały dziesiątki książek i filmów. Pomimo, że w tym roku mija 50 lat od zabójstwa Kennedy’ego w Dallas, to do tej pory nie wszystkie okoliczności zamachu zostały wyjaśnione. Czy dopiero niedawno udostępnione materiały dźwiękowe, pochodzące z prezydenckiego Air Force One, rzucą nowe światło na tę wciąż tajemniczą sprawę?

Premiera programu w sobotę, 23 listopada 2013 r., o godz. 00.00 na Discovery Channel.

Film dokumentalny "Taśmy Kennedy’ego" będzie jednym z programów wchodzących w skład dwudniowego bloku na Discovery Channel, poświęconego 50. rocznicy śmierci Johna F. Kennedy’ego. W programie usłyszymy nigdy wcześniej nieprezentowane nagrania audio, pochodzące z Air Force One. Jak na wiadomość o zamachu na prezydenta zareagowała obsługa najważniejszego samolotu w USA? Wraz z odświeżonymi materiałami dźwiękowymi pochodzącymi od policji w Dallas oraz zeznaniami dziennikarzy, będących na miejscu zdarzenia, na nowo krok po kroku prześledzimy kulisy jednego z najsłynniejszych zabójstw w dziejach. Przyjrzymy się także, jak wyglądała jedna z największych obław w historii USA - poszukiwania zamachowca, Lee Harveya Oswalda.

Czy to możliwe, że zabójca w pojedynkę zamordował prezydenta? A może śmierć JFK była owocem tajnej gry amerykańskich lub radzieckich służb specjalnych? Czy nowo udostępnione nagrania dźwiękowe przewrócą do góry nogami obecny stan wiedzy na temat zabójstwa? A może potwierdzą dotychczasowe ustalenia?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×