jakub żulczyk

"Ślepnąc od świateł" [RECENZJA]. Naćpani celebryci, seks polityków z prostytutkami oraz opowieść o ludzkich błędach i słabościach. Najlepszy serial HBO Polska?

HBO długo kazało czekać widzom na „Ślepnąc od świateł”. Wydana w 2014 roku książka Jakuba Żulczyka szybko stała się nie tylko bestsellerem wydawniczym, ale przede wszystkim pozycją kultową wśród 20. i 30-latków, którzy w mrocznej opowieści o tygodniu z życia warszawskiego dilera narkotyków, zobaczyli też fragment własnej rzeczywistości. Czy teraz odnajdą to samo także w serialu? Oceniamy serial Krzysztofa Skoniecznego pt. „Ślepnąc od świateł”.

27.10.2018Recenzja

"Belfer". Polski kryminał na wysokim poziomie? [RECENZJA]

Z polskimi serialami kryminalnymi w ostatnich latach nie było najlepiej. Produkcje, które dobrze się zapowiadały, jak „Prokurator” czy „Paradoks”, finalnie rozczarowywały, a jak już pojawiało się światełko w tunelu, to mieliśmy do czynienia z serialem opartym na zagranicznej licencji, jak w przypadku udanego „Krew z krwi”. Tę sytuację postanowili zmienić Jakub Żulczyk oraz Monika Powalisz, pisząc oryginalny scenariusz kryminalnej historii, a gdy skrypt trafił w ręce Łukasza Palkowskiego, reżysera świetnego filmu „Bogowie”, to oczekiwania od projektu jeszcze bardziej poszybowały w górę. Czy twórcy im sprostali? Po projekcji dwóch pierwszych odcinków można powiedzieć, że zdecydowanie tak.

02.10.2016Recenzje

41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Anna Janik, Aleksandra Hamkało i Marieta Żukowska błyszczą na urodzinach HBO [ZDJĘCIA]

W czwartek, 22 września podczas 41. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni, odbyła się impreza z okazji 20-lecia HBO Polska. Wśród gości znalazły się gwiazdy polskiego kina, w tym aktorzy i twórcy najnowszych produkcji HBO - seriali "Pakt" i "Wataha", a także koprodukcji HBO - filmu "Ostatnia rodzina", który zdobył główną nagrodę Festiwalu Filmowego w Gdyni – Złote Lwy.

27.09.2016HBO

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×