Jane Austen - filmy na postawie książek angielskiej pisarki. Która ekranizacja najlepsza?

Jane Austen jest autorką powieści, które stanową gotowe materiały na film czy serial! Powstało już wiele adaptacji jej książek. Przedstawiamy Wam przegląd tych najbardziej znanych filmów na podstawie powieści Jane Austen!

Multimedia

Książki Jane Austen, czyli angielskiej pisarki żyjącej na przełomie XVIII i XIX wieku, są gotowym materiałem na filmy czy seriale. Fakt ten wykorzystują producenci filmowi i dzięki temu powstało już wiele ekranizacji jej powieści.

Największe serialowe hity to adaptacje książek! Oglądalście i... czytaliście je wszystkie? [GALERIA]Zobacz więcej

Książki Jane Austen mogą wydawać się na pozór prostymi romansami, ale tak naprawdę przekazują wiele wartościowych treści. Dzięki nim możemy poznać tamte czasy, dowiedzieć się o podziałach klasowych i dopiero przy okazji poznać piękne historie miłosne.

Jane Austen - filmy na podstawie książek

Jane Austen napisała sześć powieści: „Rozważna i romantyczna”, „Duma i uprzedzenie” „Mansfield Park”, „Emma”, „Opactwo Northanger” oraz” Perswazje”. Najsłynniejszą z nich jest „Duma i uprzedzenie”. Na podstawie tej opowieści powstało wiele filmów i seriali, ale najbardziej znany jest miniserial BBC z Colinem Firthem i pełnometrażowy film z Keirą Knightley. Takie dwie ekranizacje zostały stworzone również na postawie „Rozważnej i romantycznej” i „Emmy”.

W galerii przedstawiamy Wam przegląd filmy na podstawie książek Jane Austen. Która ekranizacja jest według Was najlepsza?

Najlepsze filmowe romantyczne historie według Nicholasa Sparksa! [GALERIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Aktorzy jednej roli

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×