"Janka". Agnieszka Krukówna była "złotym dzieckiem polskiej kinematografii". Później wpadła w szpony nałogu. Co się z nią stało?

Agnieszka Krukówna zaczęła robić karierę już jako nastolatka. "Janka" i Maryśka Jurewicz z "Bożej podszewki" przyniosły jej ogromną rozpoznawalność. Przed laty Agnieszka Krukówna był wielką gwiazdą, później słuch o niej zaginął. Dlaczego?

Multimedia

Agnieszka Krukówna kiedyś i dziś. Jak zmieniła się jedna z najzdolniejszych polskich aktorek?

Agnieszka Krukówna na małym ekranie zadebiutowała w 1984 roku, w wieku zaledwie 12 lat. Szybko okazało się, że ma wielki talent. Serca widzów podbiła będąc jeszcze nastolatką. Asia z "Urwisy z Doliny Młynów" i główna rola w serialu "Janka" przyniosły jej popularność oraz kolejne ciekawe propozycje. Krukówna została okrzyknięta jedną z najzdolniejszych aktorek swojego pokolenia. Mówiono o niej "złote dziecko polskiej kinematografii".

Jeszcze jako studentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie zagrała w takich filmach jak: "Lista Schindlera" Stevena Spielberga, "Dama kameliowa" Jerzego Antczaka i "Kolejności uczuć" Radosława Piwowarskiego. Wielki rozgłos przyniosła jej rola Maryśki Jurewicz w serialu "Boża podszewka" w reżyserii Izabelli Cywińskiej oraz kreacja w "Farbie" Michała Rosy.

Teresa Tuszyńska mogła być wielką gwiazdą. Nałóg sprawił, że stoczyła się na samo dno. Co się z nią stało?Zobacz więcej

Agnieszka Krukówna znalazła się w szponach nałogu

Ostatnią dużą rolę aktorka zagrała w 1999 roku w "Fuksie". Później było już naprawdę kiepsko. Co się z nią stało? Krukówna pragnęła... miłości. Niestety, rozstania z kolejnymi partnerami wpędzały ją w sidła nałogów i depresję. Dla wrażliwej aktorki życie straciło w pewnym momencie swój urok. Wtedy pojawiły się używki...

To był błąd. Epizod w moim życiu, na skutek którego wiele się dowiedziałam, ale też wiele straciłam. Człowiek traci poczucie rzeczywistości, nie panuje nad emocjami. A ja jestem osobą, która pracuje emocjami, to moje narzędzie pracy. Pod wpływem narkotyków nie mogłam nad nimi panować. To tak, jakby skrzypkowi odebrać skrzypce - tłumaczyła.

Problemem okazały się również kwestie finansowe. Agnieszka Krukówna pracowała dużo i ciężko. Znała swoją wartość, więc upominała się o pieniądze. Niektórzy uznali, że jest wymagająca i kapryśna.

Zaczęłam pracować, mając 11 lat, a kiedy grałam w „Farbie” czy „Fuksie”, byłam już aktorką znaną z filmów fabularnych i przynajmniej trzech seriali telewizyjnych w Polsce i za granicą. „Urwisy z doliny Młynów”, „Janka” i tak dalej. Po 15 latach przygody z filmem uważałam, że jestem doświadczoną aktorką. Na tyle, by praca była nie tylko pasją, ale i źródłem dochodów. Zawiodłam tych, w których interesie było nazywać mnie „młodą obiecującą”, bo zaczęłam dyskutować o pieniądzach - zwierzyła się Krystynie Pytlakowskiej dla Vivy.

Barbara Brylska i jej nagie sceny przeszły do historii kina! Aktorka przeżyła osobistą tragedię i zniknęła. W tym roku kończy 80 lat! Jak się zmieniła?Zobacz więcej

Do grania wróciła dopiero w 2013 r. w filmie "Psubrat". Później pojawiła się w "Letnim przesileniu", w którym wcieliła się w matkę głównego bohatera. Ostatnio mogliśmy ją oglądać w roli sędziny w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

Jak dziś wygląda Agnieszka Krukówna, która 20 marca 2021 r. skończyła 50 lat? Zobacz w galerii.

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN, x-news

Komentarze

Skomentuj
 • Liza (gość)

  Zarabiam od 18000$ do 19000$ miesięcznie pracując w niepełnym wymiarze godzin. Ciągle słyszałem, jak inni ludzie mówią mi, ile pieniędzy mogą zarobić w Internecie, więc postanowiłem się temu przyjrzeć. Cóż, to wszystko było prawdą i całkowicie zmieniło moje życie. Tym się właśnie zajmuję

  =====>>>> www.Mobi9.tk/

  20.08.2021 15:57
 • magda (gość)

  naprawdę piękna kobieta mimo wszystko

  20.08.2021 14:20
 • Kazek (gość)

  Co ty powiesz? Odkąd sięgam pamięcią artyści nigdy nie biedowali.chyba że nałogi

  20.08.2021 12:30
 • Łysoń (gość)

  Nie ma takiego nazwiska,,krukówna,, Jak naprawdę się nazywała czy może ,,Kruk,,?

  28.06.2021 14:42
 • Drwal (gość)

  Ale ja czas podsumowal. Wyglada okropnie

  28.06.2021 08:01
 • Ona (gość)

  Cudowna kobieta, wspaniała aktorka, ten zawód to plaga. Po co Ci ludzie tak pchają się do tego zawodu. Za komuny bidę klepali i tylko co niektórzy mieli profity. Takie to były czasy, bandziory rządzi w Polsce, prawo pięści obowiązywało, tragedia. Nie płacili za pracę, wyzysk był straszny, a Geremek zostawił żonę, pławili się w luksusach, a my dalej biedę klepaliśmy. Wielu lracodowzców nie płaciło, tak było jeszcze niedawno. Wiejskie cwaniaczki często tak robili. Motory kupowali, samochód i okulary, a sąsiadom nie wypłacali pensji za pracę. Agnieszka też padła ofiarą tamtych czsów. Szkoda mi jej bardzo, teraz może wreszcie powiedzieć kto jej nie zapłacił. Teraz może upomnieć się o należność i wreszcie wrócić do grania.

  28.06.2021 07:33

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×