"Japan Sinks". Nowy serial anime od Netflixa! O czym bedzie? Premiera w 2020 roku!

Netflix zapowiedział, że w 2020 r. na platformie dostępny będzie serial anime "Japan Sinks". Będzie to historia na motywach nagradzanej powieści Sakyo Komatsu z 1973 roku.

Multimedia

"Japan Sinks" Netflix w 2020 roku

Po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, pewna rodzina zostaje wystawiona na próbę, gdy Japonia pogrąża się w chaosie po potężnym trzęsieniu ziemi - taki jest oficjalny opis nowego serialu anime Netflixa. "Japan Sinks" pojawi się na platformie w 2020 roku i będzie opowiadał historię znaną z wielokrotnie nagradzanej powieści Sakyō Komatsu z 1973 roku.

Netflix wyprodukuje nowy serial anime! Czekają nas 2 sezony walk robotów z potworami!Zobacz więcej

Sakyō Komatsu to japoński pisarz i scenarzysta, jeden z najbardziej znanych japońskich pisarzy science fiction, obok Kōbō Abe i Shin'ichi Hoshi. Jego książka "Zatonięcie Japonii" to powieść z gatunku fantastyki naukowej. Komatsu przedstawia w niej "realistyczny" opis wielkiej katastrofy geologicznej – gigantycznego trzęsienia ziemi, w rezultacie którego w ciągu kilku miesięcy zagładzie ulega cały Archipelag Japoński, a mieszkańcy są ewakuowani i rozwiezieni na inne kontynenty.

Opis jest tak przekonywający, że wielu czytelników uwierzyło w prawdopodobieństwo tego zjawiska, tym bardziej, że autor fikcyjne wydarzenia podbudował teorią naukową o ruchu kontynentów. Dla czytelnika interesujące są również zawarte w książce wnikliwe obserwacje z życia ówczesnej Japonii. Książka została już dwukrotnie zekranizowana, Animacja Netflixa będzie się składała z 10 odcinków.

Bajki Disneya, animacje dla dorosłych i kultowe anime - oto najlepsze filmy animowane w historii!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Najlepsze seriale Netflix

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×