Jazda opinie

Przeczytaj także:

"Królewicz Olch" [RECENZJA]. Wołanie o normalność

Po projekcji „Królewicza Olch” można powiedzieć jedno – Kuba Czekaj nie czeka, tylko idzie po swoje. Jego drugi (chociaż chronologicznie i duchem pierwszy) film pokazuje, że autor „Baby Bump” to jeden z najciekawszych polskich reżyserów młodego pokolenia, posiadający własną wizję, styl oraz pomysł na twórczość. Oryginał, którego nie będziemy musieli wstydzić się za granicą i tam też pewnie zostanie bardziej doceniony, wszak trudno być prorokiem we własnym kraju.

25.03.2018Recenzje

"Bang Gang". Czytanka o seksie i miłości [RECENZJA]

„Bang Gang”, debiutancki film francuskiej reżyserki Evy Husson, nie jest kinowym przebojem. Nic dziwnego, mamy 2016 rok i slogan „film o seksie nastolatków” bardziej bawi niż szokuje. W dodatku autorka sprawia wrażenie równie pogubionej jak bohaterowie produkcji, jakby nie była pewna o czym tak właściwie chce opowiedzieć. O seksie? O wolności? Czy może o miłości, która w filmie przyjmuje zadziwiająco konserwatywną formę?

16.03.2016Bang Gang

"11 minut". Przerost formy nad treścią [RECENZJA]

„11 minut” to kolejny w ostatnim czasie w polskiej kinematografii – po „Chemii” Bartosza Prokopowicza – dowód na to, że nie powinno się na kinowy ekran przenosić wciąż świeżych, bolesnych osobistych doświadczeń oraz ran, które w dalszym ciągu są rozdrapane. Skolimowski, podobnie jak Prokopowicz, nie potrafi zachować dystansu do opowiadanej historii, brnie w banał, próbując tłumaczyć sobie i innym, że stworzył przepełnioną ironią opowieść o katastrofie. Tyle, że ironii tu jak na lekarstwo, a jedyną katastrofą o jakiej możemy mówić jest niestety „11 minut”.

02.11.201511 minut

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×