jeden dzień recenzja

Przeczytaj także:

"Frantz". Och, życie kocham cię nad życie! [RECENZJA]

Chociaż „Franzt” Françoisa Ozona mógł pochwalić się największą liczbą nominacji do Cezarów 2017, to finalnie statuetkę za najlepsze zdjęcia otrzymał jedynie Pascal Marti. Konkurencja co prawda była bardzo mocna, ale to i tak nie zmienia faktu, że obraz autora „U niej w domu” nie został należycie doceniony. „Frantz” to wielkie kino zamknięte w kameralnej formie i kolejny bardzo dobry film w reżyserskim CV Ozona.

19.03.2018Recenzje

"Cień". Dramat sprowadzony do banału [RECENZJA]

„Cień” to doskonały przykład filmu, który można za pomocą ostatniej sceny całkowicie przekreślić. Nowy film Alice Winocour, chociaż całościowo prezentuje się na typowy sensacyjniak wzorowany na produkcjach „made in USA”, ogląda się dość dobrze, a akcja potrafi wciągnąć, jednak przez końcową sekwencję trudno tę produkcję traktować poważnie. Za pomocą jednej sceny reżyserka całą swoją pracę na planie sprowadziła do banału.

07.04.2016Cień

"11 minut". Przerost formy nad treścią [RECENZJA]

„11 minut” to kolejny w ostatnim czasie w polskiej kinematografii – po „Chemii” Bartosza Prokopowicza – dowód na to, że nie powinno się na kinowy ekran przenosić wciąż świeżych, bolesnych osobistych doświadczeń oraz ran, które w dalszym ciągu są rozdrapane. Skolimowski, podobnie jak Prokopowicz, nie potrafi zachować dystansu do opowiadanej historii, brnie w banał, próbując tłumaczyć sobie i innym, że stworzył przepełnioną ironią opowieść o katastrofie. Tyle, że ironii tu jak na lekarstwo, a jedyną katastrofą o jakiej możemy mówić jest niestety „11 minut”.

02.11.201511 minut

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×