Jeden z dziesięciu - recenzja internautki Elżbiety

W dzisiejszych czasach wszyscy się ciągle gdzieś spieszą! Świat się spieszy, ludzie żyją na najwyższych obrotach, a telewizja jest głośna, kolorowa i osaczająca.

Multimedia

Przerwy na reklamę, wszędobylskie "lokowanie produktu", nachalne manipulowanie emocjami, czy też infantylne dialogi bohaterów. Dlatego też jest tylko jeden program, który gromadzi przed ekranem całą moja Rodzinę. Cztery pokolenia, a każdy ogląda z przyjemnością!

"Jeden z dziesięciu", bo to o tym programie mówię, to klasyka sama w sobie. Niewiarygodnie inteligentny i błyskotliwy prowadzący, dżentelmen starej daty + nieskomplikowane zasady + umiejętne dawkowanie napięcia + spokój i elegancja - to tylko niektóre z zalet tego programu. Uczestnicy traktowani są z szacunkiem i sympatią, podobnie, jak widzowie. W tle nie ma drażniących ucho dźwięków, a oczy odpoczywają dzięki zieleni i odcieniom niebieskiego. Nikt nikogo nie obraża, nikt nie przeklina i nie świeci gołą pupą - tylko tyle, a jednak w dobie telewizji Anno Domini 2014 - AŻ tyle!

Mój Dziadek uwielbia ten program za elegancką rywalizację, Mąż za to, że może sprawdzić swoją wiedzę. Tato i Mama odpoczywają przy nim po dniu pracy, a Córka lubi "Jeden z dziesięciu", bo dzięki temu zaczyna zdawać sobie sprawę, ile jeszcze przed Nią wiedzy do zdobycia. Program dla każdego i na każdą porę roku. Uczy, wychowuje, bawi i przyciąga, niczym magnes! Pozostaje tylko pytanie: Dlaczego jest tylko jeden "Jeden z dziesięciu" na naszym ekranie?!

Elżbieta Soroka

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • polepa (gość)

    Po co tyle głupich pytań? Powinny być z tego, co kulturalny, wykształcony człowiek powinien wiedzieć, aby wszyscy na tym skorzystali. A nie jacyś bohaterowie bajek dla dzieci, albo nieistotne daty lub imiona. Muzyka klasyczna, a nie popularne efemerydy. Zasadniczym kryterium zadawania pytania powinno być pytanie: Dlaczego powinniśmy znać odpowiedź na to pytanie? Najlepsze wtym wszystkim są marynarki i krawaty Pana Sznuka, który jest niedoscigniony jako prowadzacy ten program. Oby mu się to nie znudziło. Szkoda że czas programu jest tak ograniczony, ze nie ma czasu na wywiad ze zwycięzcą odcinka, a zwłaszcza ze zwycięzcami Wielkiego Finału, aby podzielili się wiedza, jak doszli do swojego wyniku, ile to wymagała wysiłku i pracy nad sobą, aby ludzie nie myśleli że 50 000 spadło z nieba?

    08.11.2019 15:47
  • wymagajaca (gość)

    Zaostrzyć eliminacje, bo wpadki w czasie programu bywają kompromitujące!

    08.11.2019 15:39

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×