"Jeden z dziesięciu". Tadeusz Sznuk jest żywą legendą telewizji. Pokazujemy, jak wyglądał na początku swojej kariery w TVP. Od blisko 30 lat jego klasa jest niezmienna

Tadeusz Sznuk od lat uchodzi za jedną z najbardziej poważanych osobistości telewizyjnych w Polsce. Słynny prezenter jak ognia unika skandali i medialnego szumu wokół swojej osoby, a klasa i maniery od dziesięcioleci uchodzą za jego znaki rozpoznawcze. Pokazujemy, jak gospodarz "Jeden z dziesięciu" wyglądał na początku swojej kariery w TVP. Bardzo się zmienił?

Multimedia

Tadeusz Sznuk - przegląd kariery

Tadeusz Sznuk urodził się 16 lipca 1943 w Kielcach. Pierwsze sznyty w zawodzie prezentera zdobył już jako nastolatek, gdy pracował jako lektor i reporter Rozgłośni Harcerskiej. W 1969 roku związał się z Polskim Radiem, gdzie pracował jako lektor, dziennikarz i komentator. Ogólnopolską rozpoznawalność przyniosła mu audycja "Lato z Radiem", którą prowadził od 1971 roku.

Jeszcze w latach 70. Tadeusz Sznuk zatrudnił się w TVP, gdzie był jednym z prezenterów programu "Studio 2". Współpracował z takimi osobistościami jak Bożena Walter, Edward Mikołajczyk, czy Tomasza Hopfera. W trakcie swojej kariery dał się poznać również jako prowadzący wielkie muzyczne imprezy takie jak np. "Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu", czy Festiwal Piosenki Radzieckiej.

W 1994 roku Tadeusz Sznuk został prowadzącym teleturnieju "Jeden z dziesięciu", który jest emitowany do dziś i dorobił się miana kultowego. Wielka w tym zasługa prowadzącego intelektualne zmagania Tadeusza Sznuka. Od lat jest on uważany wśród widzów jako synonim klasy, elegancji oraz... poczucia humoru, a niezmienna, wolna od efekciarstwa formuła teleturnieju, w dużej mierze jest właśnie jego zasługą. Program "Jeden z dziesięciu" doczekał się już 103. serii.

Program nie wróci z kolejnym sezonem? Fani są zaniepokojeni!Zobacz więcej

Tadeusz Sznuk - życie prywatne

Słynny prezenter przez lata przyzwyczaił do tego, że pilnie strzeże prywatności swoich najbliższych, przez co niewiele o nich wiadomo.Pewnym jest, że Tadeusz Sznuk ma żonę i dzieci. W 2006 roku gospodarz "Jeden z dziesięciu" w wywiadzie z Barbarą Trusińską zdradził, że jego dzieci nie myślą o pracy w mediach. Ze znanym dla siebie poczuciem humoru wówczas wyznał: „Dzieci przyjrzały mi się dobrze i trzymają się od mediów z daleka”.

Tadeusz Sznuk jest również wielkim miłośnikiem lotnictwa. Prowadził i komentował różne imprezy lotnicze takie jak: Air Show 2009 w Radomiu, Piknik Lotniczy w Płocku, czy Mazury AirShow w Giżycku. Ponadto jest członkiem Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa im. gen. Ludomiła Rayskiego przy Aeroklubie Podkarpackim. Swego czasu pisał również teksty dla czasopisma „Skrzydlata Polska”.

Zobaczcie naszą galerię i sprawdźcie jak przed lata zmieniał się Tadeusz Sznuk.

Zobacz galerię

Lech Dyblik wygrał walkę z nałogiem, który niemal zniszczył mu życie. Tak wyglądał słynny aktor, gdy postanowił odmienić swój losZobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Uwaga (gość)

    Sznyty, autorze, to blizny. A p. Tadeusz zdobywał szlify...

    17.06.2022 16:41
  • esteta (gość)

    Facet o najwyższej klasie, tylko dziwię się, że występuje w reżimowej.telewizji. Ale jest klasą przez duże K. Pozdrawiam Panie Tadeuszu

    15.06.2022 18:22

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×