Jedna rola, wielu aktorów. Kto został kim zastąpiony w serialach? Jakie były powody? [GALERIA]

Kiedy aktor odchodzi z serialu, to produkcja czasami decyduje się zastąpić go innym aktorem. W naszej galerii zebraliśmy dla Was kilka przykładów takich zastępstw! Kto kogo zastąpił? Jakie były powody? Sprawdźcie koniecznie!

Multimedia

Czasem zdarza się, że jakiś aktor czy aktorka nie chce lub nie może już występować w danej produkcji. Choć scenarzyści zazwyczaj uśmiercają postać, albo wysyłają ją za granicę, to bywa też tak, że zatrudniają innego aktora, żeby wcielił się w danego bohatera. Dotyczy to takich postaci, których nie może nagle zabraknąć na ekranie.

Wielokrotnie zdarza się, że zmiana aktora, zmienia zupełnie całą postać. Nie jest możliwe, by wcielić się w tę samą rolę zupełnie tak samo jak poprzednik, i żeby zachować takie same cechy charakteru. Dlatego nie jest to praktyka tak bardzo popularna i do końca lubiana przez widzów.

Ten sam aktor, inna postać. Zobacz, kto zagrał kilka ról w tym samym serialu!Zobacz więcej

Kto został zastąpiony innym aktorem i dlaczego?

Najczęściej aktorzy odchodzą z danej produkcji, bo po prostu nie chcą już w niej grać. Czasem jednak mają inne powody, na przykład nie mogą występować na ekranie, bo dostali się do Szkoły Aktorskiej, jak na przykład Sebastian Fabijański, który musiał odejść z "Tancerzy" czy Mateusz Janicki z "Pierwszej miłości". Niestety zdarza się, że odtwórca roli nagle umiera, jak Jan Hencz z "Barw szczęścia" i produkcja serialu chcąc nie chcąc musi dokonać pewnych zmian. Często powody odejścia z serialu nie są podawane do informacji publicznej.

W naszej galerii znajdziecie kilka przykładów, w których jedną rolę grało dwóch, a czasem nawet trzech aktorów! Jak poradzili sobie w tej sytuacji?

Tak wyglądały ostatnie chwile bohaterów polskich seriali! [GALERIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Jakub Józefowicz o swojej roli w "M jak miłość"

Komentarze

Skomentuj
 • Pierwsza miłość (gość)

  Mariusz Winnicki zespoł Classic Gość Specjalny Serialu Polsatu Pierwsza Miłość godz 18.00 Odcinki 1885.1886.1887.Polsat. Aneta Zając i Mariusz Winnicki spotykają się w Barze w Barbarianie.

  28.04.2019 07:04
 • Ola Jaworska hej ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (gość)

  Ola Jaworska hej ★★★★★★★★★★★★★

  27.04.2019 18:13
 • ?! (gość)

  Na zdjęciu opatrzonym wzmianką o Danielu Zawadzkim w roli Michała Chojnickiego nie ma tego aktora. Aktor, który widnieje na fotografii to serialowy Jacek czyli Tomasz Bednarek. Brakuje mi na tej liście serialu Samo życie i zamiany aktorki wcielającej się w główną bohaterkę. Chodzi o serialową Agnieszkę. Początkowo grała ją Magdalena Kumorek, a potem Aneta Todorczuk-Perchuć. Jest to pierwsza zamiana aktora, która przyszła mi na myśl po przeczytaniu tytułu tego artykułu. Bardzo dziwne, że nie ma jej na tej liście.

  27.04.2019 16:28
 • Ola Jaworska moje kochane przyjaciółki od serca ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (gość)

  Ola Jaworska moje kochane przyjaciółki od serca Natalia Lisiewicz Kamila Grona Agnieszka Presz Patrycja Lisiewicz Emilka Farfus Musur Wiktoria Mazurek Ola Roksana Haczyk Karolina Lis Magda Niścior Patrycja Albingier Klaudia Albingier Agata Daria Arleta Zawiślak Estera Solecka Paula Ch Wiktoria Radomska★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

  27.04.2019 16:11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×