Jedwab - film, recenzja, opinie, ocena

Premiera telewizyjna stylowego melodramatu zrealizowanego na podstawie powieści Alessandro Baricco pod tym samym tytułem.

Multimedia

NASZA OCENA: MOŻNA OBEJRZEĆ

Połowa XIX w. Młody Hervé Joncour podczas służby wojskowej poznaje piękną nauczycielkę Hélene, zakochują się w sobie, pobierają. Mężczyzna porzuca służbę i zostaje pomocnikiem pana Baldabiou, który chce z miasteczka Lavilledieu uczynić centrum produkcji i handlu jedwabiem. Hervé podróżuje po świecie szukając najpiękniejszego jedwabiu, w końcu rusza do Japonii. Przywozi stamtąd wielki majątek, czyli larwy jedwabnika, ale też zamęt w duszy. W Kraju Kwitnącej Wiśni poznał bowiem piękną gejszę, konkubinę gubernatora prowincji. I nie może o niej zapomnieć. Gnany niepokojem wielokrotnie podróżuje do odległej Japonii, szukając tego, co ma na wyciągnięcie ręki.

Mimo znakomitej obsady - Keira Knightley, Michael Pitt, Alfred Molina - i malowniczych zdjęć, film nieco rozczarowuje. Można odnieść wrażenie, że choć historia jest zręcznie opowiedziana, widz patrzy na ładny landszaft zamiast na przejmującą historię o wiecznym niepokoju i poszukiwaniu szczęścia.

Piotr Radecki

Melodramat kanad.-fr.-wł.-jap. 2007, reż. François Girard

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×