Jerzy Janeczek „próbował się ratować”. Nagła śmierć Witii w „Samych swoich” wstrząsnęła Polską. Tragedii można było uniknąć

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
marcin oliva soto / polskapresse
Jerzy Janeczek był odtwórcą roli Witii Pawlaka w trylogii Sylwestra Chęcińskiego „Sami swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj, albo rzuć”. Jego śmierć wstrząsnęła wszystkimi. 77-letni aktor był w świetnej formie, ale żona bała się jednak o jego zdrowie i życie.

Jerzy Janeczek igrał z losem

Jerzy Janeczek zmarł niespodziewanie 11 lipca 2021 roku. W domu gwiazdora filmu „Sami swoi” wydarzyła się tragedia. Aktor, który miał alergię na jad pszczoły, miał przypadkiem nadepnąć na owada.

Jerzy był uczulony. Już dwa razy trafiał do szpitala po użądleniach. Za pierwszym razem pszczoła użądliła go w ucho, za drugim w wargę. Tym razem stanął na pszczole, a ta wbiła mu się w stopę. Próbował się ratować. Miał przy sobie adrenalinę, którą sobie natychmiast podał, ale zastrzyk pomógł tylko na chwilę – powiedział znajomy aktora w rozmowie z Super Expressem.

Jak dowiedział się Super Express, żona aktora wielokrotnie go ostrzegała i prosiła, aby pozbył się pszczół, które uwielbiał doglądać w swoim ogrodzie. -W dniu, w którym zmarł, prosiła go, by założył strój ochronny, ale niestety nie posłuchał i doszło do tragedii. - ujawnił informator serwisu.

Jerzy Janeczek kariera

Jerzy Janeczek najbardziej był znany z roli syna Kazimierza Pawlaka, Witii, w filmie „Sami swoi”. Ta kreacja, którą stworzył na początku swojej aktorskiej kariery, przyniosła mu sławę, otworzyła drzwi do kolejnych ról, ale jednocześnie też zaszufladkowała na długie lata. Jerzy Janeczek urodził się 22 marca 1944 w Itzehoe w Niemczech. W 1968 roku ukończył Wydział Aktorski łódzkiej PWSTiF. Zadebiutował na deskach Teatru Współczesnego im. Wiercińskiego rolą Robotnika i Pana wykształconego w „Róży” Stefana Żeromskiego, w reżyserii Andrzeja Witkowskiego. Po zakończeniu współpracy z tą sceną związał się z teatrami w Kaliszu, Koszalinie oraz warszawskimi: Popularnym, Na Woli i Dramatycznym.

Po raz pierwszy na ekranie pojawił się w 1966 roku, gdy zagrał drobne rólki w filmach „Don Gabriel” oraz "Cierpkie głogi”. Następnie zagrał w „Samych swoich”, a kolejne produkcje w których zagrał to m.in. „Stawka większa niż życie", „Pułapka”, „Kardiogram”, „Sanatorium pod Klepsydrą”, „Droga”, „Dyrektorzy”, „Życie na gorąco”, „07 zgłoś się” czy „Virtutti” z 1989 roku. Wtedy też zawiesił swoją karierę i wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie parał się różnymi zajęciami.

Do Polski powrócił dopiero w 2007 roku i jednocześnie powrócił do aktorstwa; w 2010 roku zagrał w filmie „Kret”. Ostatnie projekty, w jakich wziął udział to „Kobiety mafii” (2018), „Korona królów” (2018-2020), "Supernova" (2019) oraz etiuda „Uległość” (2020).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn