Jerzy Kamas nie żyje. Aktor miał 77 lat

Zmarł Jerzy Kamas. Znany przede wszystkim z roli Wokulskiego w serialu "Lalka" czy wuja Stefana w "Klanie" aktor miał 77 lat.

Multimedia

Wiadomość o śmierci aktora podał teatr Ateneum. "Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy Jerzego Kamasa, wybitnego aktora, naszego przyjaciela i mistrza. Od 1971 r. stworzył na scenie Teatru Ateneum kilkadziesiąt wybitnych ról. Pozostanie w naszej pamięci na zawsze" - poinformowano na stronie internetowej teatru. "Drogi Panie Jerzy, Kochany Jurku! Trudno nam myśleć o Ateneum bez Twojej w nim obecności. Ostatnio zbyt często myślimy, że 'TAM również musi być jakieś ATENEUM'. Dziś bardzo mocno chcemy w to wierzyć. Odpoczywaj w pokoju" - dodały osoby związane z teatrem.

Jerzy Kamas występował na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi i Teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie. Od 1971 roku związany był z Teatrem Ateneum, w którym stworzył kilkadziesiąt wybitnych ról. Najbardziej znany jest z roli Wokulskiego z serialu "Lalka" oraz Daniela Ostrzeńskiego w serialu "Noce i Dnie".

Pojawił się także m.in. w filmach "Różyczka", "Dolina Issy", "Życie Kamila Kuranta", "Królowa Bona", "Doktor Judym", czy "Królowa Bona". Widzowie zapamiętają go także jako wuj Stefan z serialu "Klan". Jerzy Kamas miał 77 lat.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×