Jerzy Łapiński nie żyje. Aktor miał 79 lat

Jerzy Łapiński nie żyje. Znany aktor teatralny i telewizyjny miał 79 lat. O jego śmierci poinformowała córka, Agnieszka Gaździńska Łapińska.

Multimedia

Jerzy Łapiński nie żyje

Jerzy Łapiński nie żyje. Znany aktor teatralny i telewizyjny miał 79 lat. O jego śmierci poinformowała córka, Agnieszka Gaździńska Łapińska.

Jerzy Łapiński urodził się 2 listopada 1940 roku w Lublinie. Ukończył Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Związany był Teatrem Powszechnym w Łodzi, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Do śmierci pracował w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Bohdan Krzywicki nie żyje. Aktor zmarł w wieku 85 latZobacz więcej

Jerzy Łapiński wystąpił w takich filmach jak: "Krajobraz po bitwie", "Diabły, diabły", "Tydzień z życia mężczyzny", "Job, czyli ostatnia szara komórka", "Czeka na nas świat", "Być jak Kazimierz Deyna" czy "Obce ciało". Można było go także oglądać w wielu serialach. Jerzy Łapiński pojawił się m.in. w "Radiu Romas", "13 posterunku", "Świecie według Kiepskich", "Na dobre i na złe" oraz w "Złotopolskich".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×