Jerzy Połomski nie żyje. Legendarny wokalista zmarł w wieku 89 lat. „Lekarze do końca o niego walczyli”

Nie żyje Jerzy Połomski. O śmierci wybitnego artysty poinformowała jego menadżerka Violetta Lewandowska. Muzyk zmarł w wieku 89 lat.

Multimedia

Jerzy Połomski nie żyje

Jerzy Połomski zmarł 14 listopada 2022 roku. O śmierci legendarnego wokalisty poinformowała na łamach Polskiej Agencji Prasowej jego wieloletnia menadżerka Violetta Lewandowska.

Dzisiaj wieczorem w szpitalu przy ulicy Wołoskiej w Warszawie zmarł Jerzy Połomski. Był i niezwykłym artystą, i niezwykłym człowiekiem. Wyjątkową osobowością. Wielki żal i wielka strata dla polskiej kultury - poinformowała Polską Agencję Prasową menadżerka artysty.

W rozmowie z Super Expressem Violetta Lewandowska podała przyczynę śmierci muzyka. Okazuje się, że była nią infekcja, która wdała się do jego organizmu.

Jerzy miał infekcję. Jego organizm nie poradził sobie z zakażeniem, które wdarło się do jego organizmu. Trudno mi teraz dokładnie powiedzieć. Wiem, że lekarze do końca o niego walczyli. Niestety się nie udało.

Jerzy Połomski był jednym z najsłynniejszych artystów estradowych w Polsce

Urodzony 18 września 1933 roku Jerzy Połomski należał do grona najsłynniejszych polskich muzyków. Szczyt jego popularności przypadł na lata 60 i 70. ubiegłego wieku. Dzięki utworom takim jak: "Cała sala śpiewa", "Daj", "Bo z dziewczynami" czy "Komu piosenkę?" muzyk na stałe zapisał się na kartach historii polskiej muzyki rozrywkowej. Po tym jak w 2018 roku u artysty pojawiły się problemy ze słuchem, postanowił on zawiesić swoją działalność artystyczną. 

Zobacz galerię

Nie żyje John Aniston. Słynny aktor i ojciec Jeniffer Aniston zmarł w wieku 89 latZobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Miłka (gość)

    R. I. P

    14.11.2022 22:46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×