Jesienna ramówka TVP 2018. Gwiazdy "M jak miłość", "Korony królów" oraz innych seriali i programów TVP na konferencji ramówkowej [GALERIA]

To będzie szczególna i wyjątkowa jesień dla Telewizji Polskiej - zapowiadają władze TVP. Jesienna ramówka TVP 2018 to przede wszystkim nowy serial "Drogi wolności" oraz powracające formaty, które od lat cieszą się ogromną popularnością. Ich gwiazdy pojawiły się na konferencji ramówkowej TVP. Jak się zaprezentowały?

Multimedia

Jesienią Telewizja Polska świętować będzie 100-lecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji już od 2 września w Jedynce nowy serial "Drogi Wolności" o losach krakowskiej rodziny na tle odradzającej się Rzeczpospolitej.

"Drogi wolności", "M jak miłość" i "The Voice of Poland" w jesiennym spocie promocyjnym TVP! [WIDEO]Zobacz więcej

11 listopada widzowie obejrzą pilot serialu "Młody Piłsudski" opowiadający o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski i jego najbliżsi przyjaciele – późniejsi premierzy i prezydenci. Ponadto TVP tego dnia zaprosi m. in. na transmisję z Koncertu Niepodległości ze Stadionu Narodowego. Nie zabraknie dedykowanych rocznicy premier filmów dokumentalnych w TVP1, TVP Historia i TVP Kultura, a Teatr Telewizji przygotował premierę "Wesela" S. Wyspiańskiego w reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego.

Jesienią wracają do TVP seriale: drugi sezon "Korony królów", świętujące rocznicę 18-lecia "M jak miłość" czy 10. sezon "Ojca Mateusza"”. Premiery Teatru TV rozpoczną się spektaklem "Fryderyk" o naszym wybitnym pianiście Fryderyku Chopinie.

"Drogi wolności" zastąpią "Dziewczyny ze Lwowa"! Co z historią Ukrainek w Polsce? [DATA PREMIERY]Zobacz więcej

Przyszedł też czas na piąty sezon programu "Rolnik szuka żony", 9. sezon "The Voice of Poland" i debiutujący w Dwójce "Bake off Junior". W nowej formule i z nowym prowadzącym Norbim wystartuje teleturniej Jedynki "Jaka to Melodia?".

Na widzów TVP czeka też sport. Już 22 sierpnia zadebiutowała w Jedynce Liga Mistrzów, po kilku latach nieobecności wielka siatkówka wraca do Telewizji Polskiej, a od listopada kibicować będziemy polskim skoczkom narciarskim.

Cugowski, Szpak, Markowska i Hyży po pierwszych Przesłuchaniach w ciemno! Jakie są ich wrażenia? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Gwiazdy niemal wszystkich produkcji, które będziemy mogli oglądać jesienią 2018 w TVP pojawiły się na konferencji ramówkowej w siedzibie Telewizji Polskiej przy u. Woronicza 17 w Warszawie. Obecni byli m.in. Teresa Lipowska, Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Oświeciński, Macademian Girl, Tomasz Sapryk, Marzena Rogalska, Tomasz Kammel, Aleksandra Szwed, Jolanta Fraszyńska, Iwona Cichosz, Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski. Zobacz, jak się prezentowali!

Znamy 5 uczestników nowej edycji hitu TVP1! Poznajcie ich bliżej! [KIEDY PREMIERA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • ... (gość)

    Obawiam się, że zmiany w Jaka to melodia nie są dobrym pomysłem i, że przez to program może stracić swój sznyt i wypracowaną przez lata dobrą markę. Ciekawe czy pozostaną tam wszyscy artyści pracujący przy nim przez lata. Nie tylko muzycy i wokaliści, ale i tancerze np. Stefano Terrazzino. Dla niego JTM to jedno z wielu zajęć nie tak jak dla części obsady programu związanej z nim dłużej. Serial Drogi wolności zapowiada się ciekawie. Zresztą lubię i doceniam produkcje kostiumowe, historyczne. W ogóle lubię klimat retro (podobnie jak wspomniany powyżej Stefano Terrazzino- wystarczy spojrzeć choćby na fotografie jego autorstwa itp. np. te gdzie modelką jest Iwona Cichosz).Na produkcje historyczno-kostiumowe zawsze chętnie zerknę. W większości. Może poza tureckimi, które jakoś mnie nie przekonują. W ogóle kiedy wystartowały u nas te seriale to sądziłam, że przez specyfikę tego języka nie mogę się skupić na fabule. Teraz wiem, że to nie o to chodziło, a o konstrukcję fabuły. Jeśli jest naprawdę interesująca i wciągająca to nic nie przeszkadza. Tak jak w oglądanym aktualnie przeze mnie w internecie (bo w tv niestety go nie ma-może kiedyś...) serialu sensacyjno-kryminalnym Olene Kadar. Fajna, nietypowa jak na turecki serial muzyka, dialogi niesztywne i pozbawione sztuczności oraz zbędnego, tak częstego tam, nadmiernego melodramatyzmu. Postaci bystre, dobrze zagrane. Na czele z głównym bohaterem. Aktor odgrywający tę rolę (znany z emitowanego kiedyś w tv Grzechu Fatmagul) moim zdaniem z biegiem czasu gra coraz lepiej i coraz bardziej naturalnie. Cały serial ma zaledwie 13 odc. Chyba najkrótszy jak na tamtejsze standardy, ale to ok. Z uwagi na długie odcinki u nas pewnie podzielono by je na pół i byłoby jakieś 26. Choć mógłby być też pokazany w oryginalnej formie tak jak robi to obecnie z jednym z tureckich seriali tu puls. Ponieważ jest krótki mógłby być nadawany po prostu w oryginalnej długości przez 13 tygodni raz w tygodniu. Widziałam też najnowszy film fabularny z udziałem tego aktora. Dziwne, że tego filmu nie ma jeszcze w bazie filmwebu. Podobnie zresztą jak filmu dokumentalnego o Iwonie Cichosz pt. Znaki. Może jeśli np. tv go wyemituje to wtedy trafi i na filmweb. Mógłby zostać pokazany w tvp skoro Iwona gra w serialu tej stacji. Bardzo chętnie go obejrzę, a niestety nigdzie nie mogę go znaleźć.

    24.08.2018 10:09

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×