"Jestem mordercą". Zakończyły się zdjęcia do nowego filmu autora "Chce się żyć". Krzysztof Globisz gościem specjalnym! [ZDJĘCIA]

12 kwietnia w Katowicach zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Macieja Pieprzycy pod roboczym tytułem „Jestem mordercą”. W rolach głównych wystąpili: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Piotr Adamczyk, Michał Żurawski oraz Agata Kulesza i Magdalena Popławska. Gościnnie wystąpił Krzysztof Globisz, który tym filmem powraca na ekrany kin.

Multimedia

„Jestem mordercą” to thriller psychologiczny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Głównym bohaterem filmu jest młody oficer milicji (Mirosław Haniszewski), który po niepowodzeniu dotychczasowego śledztwa, zostaje szefem grupy dochodzeniowej mającej złapać seryjnego zabójcę kobiet.

Kilka ostatnich dni ekipa filmowa spędziła na Śląsku, kręcąc sceny m.in. na Dworcu Głównym w Katowicach, jak również w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, w Hotelu Silesia, Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego, na katowickim osiedlu Nikiszowiec oraz w Mysłowicach. Wszystkie te miejsca znakomicie oddały atmosferę PRL.

Jednym z najbardziej wzruszających momentów podczas trwania zdjęć, było dla całej ekipy pojawienie się na planie Krzysztofa Globisza, który po raz pierwszy po długiej chorobie zgodził się zagrać rolę w filmie fabularnym.

Reżyserem i autorem scenariusza „Jestem mordercą” jest obsypany nagrodami za obraz „Chce się żyć” Maciej Pieprzyca (Grand Prix, Nagroda Publiczności i Nagroda Jury Ekumenicznego na World Film Festival w Montrealu 2013; Srebrne Lwy, Nagroda Publiczności i Złoty Klakier na Gdynia Film Festival 2013; Srebrny Hugo na MFF w Chicago 2013; Orzeł 2014 za Najlepszy Scenariusz). Autorem zdjęć jest Paweł Dyllus. Producentkami filmu są Renata Czarnkowska-Listoś („Wszystko, co kocham”) i Maria Gołoś z RE STUDIO.

Premiera filmu planowana jest na jesień 2016.

„Jestem mordercą” (tytuł roboczy)
Reżyseria i scenariusz: Maciej Pieprzyca
Autor zdjęć: Paweł Dyllus
Scenografia: Joanna Wójcik
Kostiumy: Agata Culak
Charakteryzacja: Jolanta Grzelak
Obsada: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Piotr Adamczyk, Agata Kulesza, Tomasz Włosok, Karolina Staniec, Piotr Garlicki i inni Produkcja: RE Studio Renata Czarnkowska-Listoś, Maria Gołoś
Koprodukcja: Narodowy Instytut Audiowizualny, Telewizja Polska S.A, Agora S.A., Monternia.pl, Silesia-Film
Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej
Dystrybutor: NEXT FILM

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×