"Jeździec bez głowy". 4. sezon serialu od 16 lipca na FOX [ZDJĘCIA]

"Jeździec bez głowy" powraca na FOX z czwartym sezonem pełnym tajemniczych postaci, nadprzyrodzonych mocy i poszukiwaniu prawdy o życiu Świadków.

Multimedia

"Jeździec bez głowy" 4. sezon - PREMIERA W NIEDZIELĘ, 16 LIPCA, O GODZINIE 20,05 NA ANTENIE FOX

Wskrzeszony po 250-letnim śnie Ichabod Crane (Tom Mison, Połów szczęścia w Jemenie) poświęca życie i wykorzystuje nadprzyrodzone zdolności do walki ze złymi siłami, które nękają miasteczko Sleepy Hollow. Jednak po śmierci jego partnerki i przyjaciółki Abbie Mills oraz niezwykłych wydarzeniach poprzedniego sezonu, świat Crane’a wywraca się do góry nogami. Po tym jak został uprowadzony przez tajemniczą grupę do Waszyngtonu, jest przetrzymywany i przesłuchiwany przez groźnego człowieka.

Dzięki swojemu sprytowi udaje mu się odwrócić uwagę wroga i uciec. Podczas ucieczki bohater napotyka agentkę ds. bezpieczeństwa wewnętrznego Diana Thomas (Janina Gavankar), którą ratuje przed atakiem demona. Po tej akcji para postanawia udać się do „Agencji 355”, która jako oddział rządowy, zajmuje się zjawiskami paranormalnymi. Na miejscu spotykają w technika Alexa Norwood’a (Rachel Nelvin) oraz historyka Jake’a Wellsa (Jerry Mackinnon). Od tej pory Ichabod Crane zaczyna nowe życie, w nowym mieście z nowymi sojusznikami.

Szekspir chciał zostać gwiazdą rocka! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Czy wiesz, że?
• Większość zaklęć rzucanych przez bohaterów w serialu, wypowiadanych jest w języku greckim. Jednak można też spotkać zaklęcia w języku „Twi”, który spotykany jest w Ghanie.
• Sleepy Hollow istnieje naprawdę. Do 1997 roku miasto nazywało się North Tarrytown i w latach swojego życia mieszkał tam pisarz Washington Irwing, twórca powieści Legenda o Sennej Kotlinie (The Legend of Sleepy Hollow) na podstawie której powstał m.in serial.
• Ichabod Crane istniał naprawdę. Był kapitanem w amerykańskiej armii, w której służył w tym samym czasie Washington Irwing. Nie mogąc wymyślić imienia dla swojego bohatera, pomyślał, aby swojego bohatera nazwać po swoim przełożonym.

Najnowszy, czwarty sezon "Jeźdźca bez głowy" będzie miał dwuodcinkową premierę w niedzielę 16 lipca o godz. 20:05 tylko na FOX.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×