Joanna Moro mówi o przygotowaniach do roli Anny German

Czy piosenki w serialu śpiewa sama aktorka?

Multimedia

Joanna Moro wyznała w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", że zanim dostała główną rolę w serialu "Anna German" niewiele wiedziała o słynnej śpiewaczce. Przed rozpoczęciem produkcji znała tylko kilka jej piosenek, w tym "Człowieczy los", który zaśpiewała podczas castingu, bo, jak wyjaśniła, od razu się w niej zakochała.

CZYTAJ TAKŻE: OGROMNY SUKCES PREMIERY SERIALU O ANNIE GERMAN "ANNA GERMAN" - NOWY SERIAL TVP1 OD 22 LUTEGO

Przygotowania do roli nie ograniczały się tylko do nauki biografii i piosenek Anny German. - Poprosiłam babcię, żeby przypomniała mi rosyjskie litery i nauczyłam się czytać po rosyjsku. Znalazłam rosyjskie strony internetowe poświęcone German, zaczęłam słuchać jej piosenek po rosyjsku. W końcu nawet zapisałam się na lekcje specyficznej metody śpiewania Anny German i na włoski, bo wiedziałam, że część roli będę musiała grać po włosku - powiedziała serialowa Anna German.

Niestety, w serialu nie usłyszymy, jak Joanna Moro śpiewa. - Chciałam zaśpiewać, ale produkcja stwierdziła, że tembr mojego głosu nie do końca pasuje. Dlatego w scenach koncertowych są podłożone oryginalne wykonania Anny German, a podczas śpiewania a capella głos podkłada piosenkarka, która sama siebie nazywa "ukraińską Anną German" i od lat wykonuje jej repertuar - wyjaśniła aktorka.

Zobacz, co wydarzy się w następnych odcinkach serialu!

Komentarze

Skomentuj
  • Misza (gość)

    szkoda trochę pani Moro, tak się starała. z drugiej strony - różnica zawsze jest wyczuwalna i rzadko da się ją zignorować, pewnie nie warto było tak narażać się na krytykę. przy okazji dziękuję za nazwisko "ukraińskiej Anny German", na pewno posłucham :).

    07.03.2013 23:21
  • Vladislava Vdovichenko (gość)

    W serialu śpiewa a capella piosenek Anny German ukraińską piosenkarka Vladislava Vdovichenko

    04.03.2013 19:40

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×