"Johnny Cash. Życie bez znieczulenia" w PLANETE+

W grudniu PLANETE+ zaprasza na dwuczęściowy dokument, którego autorzy przedstawiają Johnny’ego Casha przez pryzmat jego 6 utworów - od "I Walk the Line" aż po "Hurt".

Multimedia

Film obfituje w unikalne archiwalia, wypowiedzi ludzi rozrywki i kultury oraz mnóstwo muzyki. Premiera w piątki, 6 i 20 grudnia, o godz. 20:50.

We wrześniu bieżącego roku minęła 10. rocznica śmierci Johnny’ego Casha - legendarnego amerykańskiego muzyka country, blues i gospel, piosenkarza i aktora. Był autorem ballad i utworów, które weszły do kanonu country - wystarczy wymienić takie hity jak "Cry Cry Cry", "I Walk the Line", czy "Boy Named Sue". Zdobył 11 Nagród Grammy, a album "At Folsom Prison", który jest zapisem jego słynnego koncertu w więzieniu, do dzisiaj pozostaje jedną z najlepszych płyt nagranych na żywo.

Film "Johnny Cash. Życie bez znieczulenia", który pokaże PLANETE+, prezentuje 6 wybranych utworów Casha - "I walk the Line", "Ring of Fire", "Jackson", "A Boy Named Sue", "Sunday Morning Coming Down" i "Hurt". W kontekście każdej piosenki autorzy filmu opowiadają o przełomowych wydarzeniach z życia artysty. W filmie występują muzycy i aktorzy, wśród nich m.in. Chris Isaak i Kris Kristofferson. Widzowie zobaczą również archiwalne materiały z udziałem Johnny’ego Casha, a przede wszystkim posłuchają dużo dobrej muzyki.

"Johnny Cash. Życie bez znieczulenia" już w piątek 6 grudnia o 20:50 w PLANETE +

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×