"Josef Mengele - polowanie na zbrodniarza". Film o człowieku, który prowadził straszliwe eksperymenty na więźniach. Kiedy premiera w tv? [ZDJĘCIA]

Josef Mengele na kartach historii zapisał się w straszliwy sposób poprzez makabryczne eksperymenty, których dokonywał na bliźniakach jednojajowych i więźniach obozu w Auschwitz. Pod koniec drugiej wojny światowej rozpłynął się bez śladu.

Multimedia

"Josef Mengele polowanie na zbrodniarza" poniedziałek, 3.12.2018, godz. 21:50 na Fokus TV - sprawdź program tv

Josef Mengele urodził się 16 marca 1911 r. w Guenzburgu, w Niemczech. W latach 1930-1936 studiował medycynę na uniwersytecie w Monachium. Interesował się szczególnie genetyką i antropologią. W 1937 r. rozpoczął pracę w Instytucie Dziedziczenia Biologicznego i Higieny Rasowej we Frankfurcie nad Menem. Został doktorem nauk medycznych. W 1937 r. wstąpił do NSDAP, w rok później do SS.

Na kartach historii zapisał się w straszliwy sposób poprzez makabryczne eksperymenty, których dokonywał na bliźniakach jednojajowych i więźniach obozu w Auschwitz. Pod koniec drugiej wojny światowej rozpłynął się bez śladu. Mimo że próbowali go schwytać alianci i Mosad, Josef Mengele uniknął kary. Zmarł w 1979 roku w Brazylii jako wolny człowiek.

Autorzy filmu szukają odpowiedzi na pytanie, kim był zbrodniarz zwany Aniołem Śmierci, co robił po wojnie i dlaczego nigdy nie został aresztowany. Dokumentaliści rozmawiają z członkami rodziny Mengelego oraz ludźmi, którzy go znali.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×