Jubileusz „07 zgłoś się” w TVP Seriale [GALERIA]

„07 zgłoś się” – jeden z najpopularniejszych polskich seriali - kończy 40 lat! Premiera odbyła się w Telewizji Polskiej w 1976 roku. Z okazji jubileuszu 10 stycznia 2016 r. o godz. 18:25 TVP Seriale zaprasza na program „07 zgłoś się – tego nie pokazała kamera”.

Multimedia

O kulisach pracy na planie opowiedzą aktorzy - odtwórcy głównych ról: Bronisław Cieślak, Ewa Kuzyk–Florczak, Hanna Dunowska, Elżbieta Kijowska, Jerzy Rogalski, Jerzy Dziewulski, Izabela Trojanowska oraz jeden z reżyserów - Kazimierz Tarnas.

Serial był emitowany w latach 1976-1987. Powstało 21 odcinków. Głównym reżyserem, a także współautorem scenariusza był Krzysztof Szmagier. „07 zgłoś się” opowiada o pracy funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Milicji Obywatelskiej. Głównym bohaterem jest porucznik Borewicz (w tej roli Bronisław Cieślak). Zdaniem krytyków, serial nakręcono na zamówienie władz PRL. Chodziło o ocieplenie wizerunku funkcjonariuszy MO. Tytuł produkcji nie był polską odpowiedzią na popularność filmów o agencie 007, a jedynie nawiązaniem do radiowego numeru wywoławczego dla operacyjnych jednostek Milicji Obywatelskiej. Serial „07 zgłoś się” cieszył się ogromną popularnością. Był emitowany w kilkudziesięciu krajach świata.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×