Jubileusz "Nocy i dni" w TVP Seriale

Jedna z najbardziej utytułowanych produkcji w historii polskiego kina film „Noce i dnie” jest z widzami już 40 lat. Z tej okazji kanał TVP Seriale będzie transmitować 9 września o 10.55 jubileuszowe spotkanie reżysera i aktorów z mediami w siedzibie Telewizji Polskiej.

Multimedia

W jubileuszowym spotkaniu "Nocy i dni" wezmą udział m. in.: Jerzy Antczak, Jadwiga Barańska, Ilona Kuśmierska, Stanisława Celińska, Kazimierz Mazur, Elżbieta Starostecka, Karol Strasburger, Magdalena Zawadzka i Jan Englert. Dowiemy się podczas tego niezwykłego wydarzenia o kulisach powstawania filmu, o tym kto namówił Jerzego Antczaka do ekranizacji „Nocy i dni". Komu Jerzy Bińczycki zawdzięcza rolę Bogumiła. Jakie niedogodności musiał znieść Karol Strasburger zbierając nenufary. Komu zależało na tym, by „Noce i dnie" nie zostały zauważone za zagranicznych festiwalach filmowych.

CZYTAJ TAKŻE:

BEATA TYSZKIEWICZ I KAROL STRASBURGER O "NOCACH I DNIACH"
SERIALE SPRZED LAT. CO DAWNIEJ OGLĄDALI POLACY? [GALERIA]

Film „Noce i dnie" w reż. Jerzego Antczaka przedstawia historię dwóch pokoleń rodziny Niechciców na tle Polski na przełomie XIX i XX wieku. Powstał dokładnie 40 lat temu i jest jedną z najbardziej utytułowanych produkcji w historii polskiego kina. W 1976 roku był nominowany do Oscara. W tym samym roku, na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, Jadwiga Barańska zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia - nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą. W polskich kinach film obejrzało ponad 22 miliony widzów. Natomiast serial, który premierę miał w 1978 roku, był pokazywany w ponad 40 krajach świata.

Program poświęcony jubileuszowi „Nocy i dni” - emisja 9 września 2015, godz. 10.55-11.40 w TVP Seriale.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×