Jubileuszowy recital Edyty Górniak 13 czerwca na festiwalu w Opolu! [WIDEO]

Drugiego dnia 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2015 na scenie pojawi się Edyta Górniak. Recital wokalistki ma związek z 25-leciem jej pracy artystycznej.

Multimedia

Podczas koncertu SuperPremiery 2015 na festiwalu w Opolu z jubileuszowym recitalem wystąpi Edyta Górniak, która obchodzi w tym roku 25-lecie swojej pracy artystycznej.

Wokalistka debiutowała w 1989 r. w programie telewizyjnym Zbigniewa Górnego "Śpiewać każdy". Zaprezentowała się wtedy śpiewając utwór "Stop" z repertuaru Sam Brown. W kolejnym roku wzięła udział w koncercie Debiuty na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie otrzymała wyróżnienie za piosenkę "Zły chłopak" z repertuaru Lory Szafran. Następnym przystankiem w jej rozpoczynającej się karierze był udział w najbardziej kasowym polskim musicalu "Metro", z którym wyjechała na legendarny Broadway. Występowała także w przedstawieniach muzycznych w Teatrze Buffo.

CZYTAJ TAKŻE: KFPP OPOLE 2015. SUPERPREMIERY I SUPERDEBIUTY W CZERWCU W TVP1 CZEGO EDYTA GÓRNIAK OCZEKUJE PO 6. EDYCJI "THE VOICE OF POLAND"? [WIDEO]

W 1994 roku Telewizja Polska wytypowała Edytę Górniak do zostania pierwszym artystą reprezentującym Polskę podczas 39. Konkursu Piosenki Eurowizji. Zaśpiewała piosenkę "To nie ja!" i ostatecznie zajęła 2. miejsce. Nie obyło się jednak bez problemów. Po przylocie do Dublina artystka zachorowała na zapalenie krtani i tchawicy. W trakcie prób zaśpiewała fragment utworu w języku angielskim, ponieważ łatwiej było jej wówczas zaśpiewać z bólem gardła. Uznano to za naruszenie regulaminu konkursu. Uczestnicy mieli bowiem śpiewać w języku ojczystym. Oficjalny protest nie dotarł jednak do organizatorów konkursu. Po Eurowizji, drzwi do międzynarodowej kariery Edyty Górniak stały przed nią otworem.

Pierwszy studyjny album artystki, "Dotyk" ukazał się w maju 1995 i rozszedł się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Został także nagrodzony Fryderykiem. W 1996 r. nagrała takie przeboje jak "Kolorowy wiatr" (polską wersję utworu "Colors of the Wind" do filmu Disneya "Pocahontas"), "Love Is on the Line" (klubowy hit podarowany przez Kylie Minogue) oraz "To Atlanta" (polski hymn Igrzysk Olimpijskich 1996). Następnie wydała anglojęzyczny album "Edyta Górniak", zaśpiewała w duecie z legendarnym tenorem Jose Carrerasem oraz piosenkę "Dumka na dwa serca" z Mietkiem Szcześniakiem do filmu "Ogniem i mieczem". W latach 2004-2007 miała przerwę w nagrywaniu płyt ze względu na ciążę i wychowanie syna. W sumie ma na swoim koncie 8 studyjnych albumów. W 2013 r. rozpoczęła pracę jako trener w programie "The Voice of Poland".

Całość koncertu SuperPremiery wyreżyseruje Konrad Smuga, a prowadzącymi będą Paulina Chylewska i Kabaret Paranienormalni. Koncert SuperPremiery 2015 rozpocznie się o godz. 22:30. Transmisja w TVP1!

Zobacz wideo!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×