Julia Wróblewska i Marek Molak wygrali "Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej"

Julia Wróblewska i Marek Molak, młodzi aktorzy z popularnych seriali telewizyjnych, zwyciężyli w Wielkim Teście Wiedzy Ekonomicznej, który odbył się 3 lutego na antenie Jedynki.

Multimedia

Nagrodę w wysokości 30 tys. zł przekazali na rzecz Fundacji Mam Marzenie. Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej po raz trzeci został zrealizowany we współpracy Telewizji Polskiej z Narodowym Bankiem Polskim.

-* To najmłodsi w historii laureaci Wielkiego Testu i z tego w Jedynce mocno się cieszymy. Zwycięstwo gimnazjalistki Julii Wróblewskiej bardzo dobrze świadczy także o poziomie nauczania wiedzy o społeczeństwie w jej szkole* - mówi Andrzej Godlewski, wicedyrektor TVP1. Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej obejrzało 1 571 000 widzów. Ponad 250 000 osób sprawdzało swoją wiedzę z ekonomii rozwiązując test w Internecie.

Wielkim zaskoczeniem w warszawskim studiu była wygrana najmłodszych uczestników ekonomicznych zmagań - Zosi z serialu "M jak miłość" (piętnastoletniej Julii Wróblewskiej) oraz Huberta z "Barw szczęścia" (dwudziestotrzyletniego Marka Molaka). Natomiast w Lublinie, na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, najwyższą liczbę punktów zdobyła studentka Joanna Boguń i wygrała 30 000 zł. Nagrodę w Warszawie wręczyli Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Marek Belka oraz Prezes Zarządu Telewizji Polskiej Juliusz Braun.

Program w Warszawie poprowadzili Paulina Chylewska i Maciej Orłoś, a w Lublinie - Radek Brzózka. Podczas Testu wystąpili m.in. Rafał Rutkowski oraz Zespół Golec uOrkiestra.

Komentarze

Skomentuj
  • Janek_Poznan (gość)

    Pytania i odpowiedzi do testu można zobaczyć na stronie http://www.kredytforum.pl/temat/37411/wielki-test-wiedzy-ekonomicznej-pytania-i-odpowiedzi-2014/

    05.02.2014 20:35

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×