Justyna Steczkowska skończyła 48 lat! Jak zmieniła się od czasu "Szansy na sukces"?

Justyna Steczkowska urodziła się 2 sierpnia 1972 r. Na polskiej scenie muzycznej zaistniała w 1994 roku, kiedy to wzięła udział w programie "Szansa na sukces". Od tamtej pory jej kariera nabrała rozpędu. Jak zmieniła się była Trenerka "The Voice of Poland"?

Multimedia

Justyna Steczkowska na przestrzeni lat

Justyna Steczkowska to jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek. Urodziła się 2 sierpnia 1972 r. w Rzeszowie jako czwarte z dziewięciorga dzieci Danuty i Stanisława Steczkowskich. Jej mama miała pochodzenie tatarskie. Karierę rozpoczęła w 1994 r., gdy wzięła udział w programie "Szansa na sukces".

"Szansa na sukces", czyli Wojciech Mann, "Boskie Buenos" Justyny Steczkowskiej i kolęda Donalda Tuska [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Steczkowska w "Szansie na sukces" zaśpiewała "Nie przynoś mi kwiatów, dziewczyno" z repertuaru zespołu Trubadurzy, jednak to dopiero kolejny występ okazał się być przełomowym. Jej wykonanie utworu "Boskie Buenos" grupy Maanam przeszło do historii programu. Jeszcze w tym samym roku Justyna Steczkowska wygrała koncert debiutów podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Później było tylko lepiej. Na festiwalu w Sopocie w 1995 r. zaśpiewała jeden ze swoich największych hitów, "Dziewczyna Szamana", a także "Wrogu mój". Wtedy też nawiązała współpracę z Grzegorzem Ciechowskim, pod którego okiem nagrała debiutancki album studyjny, zatytułowany "Dziewczyna Szamana". Wkrótce została wyróżniona nagrodą Fryderyk ’96 w pięciu kategoriach: Wokalistka roku, Album roku, Piosenka roku (za utwór "Oko za oko, słowo za słowo"), Fonograficzny debiut roku i Teledysk roku (za klip do "Oko za oko"). Otrzymała także statuetkę Wiktor ’96 w kategorii Najlepsza piosenkarka i Artystka estrady.

Ekscytujące spotkanie Michała Kwiatkowskiego z Justyną Steczkowską [WIDEO]Zobacz więcej

Wokalistka pojawiła się też w filmie "Na koniec świata", w którym zagrała główną rolę. Do filmu powstała ścieżka dźwiękowa, z muzyką napisaną przez Steczkowską oraz Antoniego Łazarkiewicza. W kolejnych latach były nowe płyty i nowe nagrody. W 2007 r. Justyna Steczkowska wzięła udział w programie "Taniec z gwiazdami" emitowanym przez TVN. Jej partnerem w tańcu był Stefano Terrazzino, z którym ostatecznie zajęła drugie miejsce. Rok później wystąpiła w programach "Fort Boyard" i "Ranking gwiazd", a następnie, wraz z Maciejem Kurzajewskim, prowadziła trzecią edycję programu TVP2 "Gwiazdy tańczą na lodzie". W latach 2013–2014 Steczkowska była jednym z Trenerów w "The Voice of Poland". Spod jej skrzydeł wyszła zwyciężczyni 5. edycji, Aleksandra Nizio.

Jak zmieniła się Justyna Steczkowska od czasów "Szansy na sukces"? Zobaczcie w naszej galerii!

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Czytelnik (gość)

    No cóż, wszyscy się starzejemy......

    04.08.2020 08:11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×