"Kabaret Paranienormalni". Igor Kwiatkowski świętuje 44. urodziny. Jego "Mariolka" od lat bawi do łez! Co słychać u ulubionego żartownisia Polski?

Igor Kwiatkowski to kabareciarz, którego postacie bawią do łez całą Polskę. Jego "Mariolka" i "Kryspin" ujęły widzów, zyskując ich sympatię. "Wesołek, kawalarz, żartowniś", jak sam określa się na swoim Instagramie, 20 stycznia celebruje 44. urodziny. Choć rozśmiesza cały kraj, skutecznie chroni swoją prywatność. Co wiadomo o twórcy "Mariolki"?

Multimedia

Igor Kwiatkowski. Co wiemy o "Mariolce"?

Kabareciarz i aktor Igor Kwiatkowski w polskim show-biznesie pierwszy raz pojawił się w 2003 roku za sprawą programu "Debiut". Zajął w nim 2. miejsce, zdobywając aż 30% głosów! Nagrodą była rola w serialu "Samo życie". Z wykształcenia kucharz, zanim na stałe związał się z telewizją imał się w życiu różnych prac - był między innymi magazynierem, wykładał napoje gazowe i alkoholowe w markecie oraz parał się didżejką na antenie Roxy FM. Jego głos można również usłyszeć w trzech filmach - "Matki w mackach Marsa" (2011 r.), "Vauana: Skarb oceanu" (2016 r.) oraz w filmie "Co w duszy gra" (2021 r.).

Narodziny alter ego

Kwiatkowski w 2004 roku wraz z Robertem Motyką i Rafałem Kadłuckim założyli Kabaret Paranienormalni. To właśnie pod tym szyldem wykreował swoje najsłynniejsze alter ego - "Mariolkę", która doprowadzała do łez i powodowała wśród widowni ból brzucha i policzków od śmiechu. Dla Kabaretu Paranienormalni stworzył również postać Jacka Balcerzaka i Kryspina.

Jakie były początki Mariolki w Paranienormalnych? [WIDEO]Zobacz więcej

Grupa rozpadła się 18 grudnia 2017 roku, gdy Kwiatkowski postawił na solową karierę. Cieszący się dużą popularnością aktor i kabareciarz jest jednocześnie dość skrytym człowiekiem. Niewiele wiadomo o jego życiu prywatnym. Kwiatkowski jest szczęśliwym mężem swojej żony Barbary, z którą doczekał się dwójki dzieci - urodzonego w 2005 r. Wiktora oraz urodzonej w 2008 r. Mai.

Wiadomo natomiast, że Igor Kwiatkowski urodził się 20 stycznia 1987 roku. W tym roku celebruje więc 44. urodziny. Redakcja życzy wszystkiego najlepszego!

Zobacz, jak zmieniał się na przestrzeni lat jeden z popularniejszych kabareciarzy w Polsce!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • chelou (gość)

  w 78 mym

  23.01.2022 20:06
 • darek (gość)

  w 77 się urodzil

  20.01.2022 21:21
 • Prawdziwa Mariola (gość)

  Jeżeli Igor ma 44 lata to nie urodził sìę1987r. Hallo!!

  20.01.2022 21:10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×