Kabarety w TVP2 [PLAN TRANSMISJI]

Koniec roku w TVP2 zapowiada się bardzo dobrze dla miłośników kabaretów. Zobacz, kiedy transmisje występów kabaretowych!

Multimedia

10-lecie Kabaretu Paranienormalni - piątek, 26 grudnia, godz. 20.10

Kabaret Paranienormalni obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. W ciągu tych 10 lat z młodego, początkującego kabaretu z Jeleniej Góry stali się ulubieńcami publiczności, którzy zapełniają największe hale widowiskowe w Polsce. Postaci wykreowane przez Paranienormalnych stały się ich wizytówką i zyskały zaszczytne miano najpopularniejszych postaci współczesnego kabaretu. Któż z nas nie słyszał o Mariolce, Kryspinie czy Balcerzaku? Zwieńczeniem obchodów 10-lecia będzie program jubileuszowy wyemitowany w TVP2 drugiego dnia świąt, 26 grudnia.

Świętokrzyska Gala Kabaretowa 2014 - sobota, 27 grudnia, godz. 20:05

Gospodarzami tegorocznego programu byli Basia Tomkowiak i Adam Małczyk. W show wystąpili: Paranienormalni, Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących, Koń Polski, Kabaret pod Wyrwigroszem, K2, Formacja Chatelet, Andrzej Poniedzielski, Kasia Pakosińska z zespołem Leszcze, Łowcy. B.

Świętokrzyska Gala Kabaretowa to podsumowanie wakacji nie tylko w kabarecie, ale też w kulturze, sporcie, polityce i obyczajach. Specjalne żartobliwe felietony filmowe na te tematy przygotował najpopularniejszy kielecki Kabaret Skeczów Męczących.

Kabaretowa Scena Dwójki przedstawia – Kabaret Młodych Panów cz. 1 - niedziela, 28 grudnia, godz. 20:10

Kabaretowa Scena Dwójki raz jeszcze przedstawia autorski program Kabaretu Młodych Panów, grupy kabaretowej z Rybnika, która zdobyła już liczne nagrody i zyskała uznanie publiczności. Ślązisz is Easy to zupełnie nowe skecze, nowe teksty i piosenki. Jedynie przebojowy Żyd Jankiel pojawi się znowu aby dać nam przepis na podsłuchy. Cały program przygotowany specjalnie dla goroli, półgoroli, basztardów i krojcoków czyli całej Polski poza Śląskiem. Chociaż Hanysów autorzy też zapraszają w celu utrwalenia języka.

CZYTAJ TAKŻE: JAKIE BYŁY POCZĄTKI MARIOLKI W PARANIENORMALNYCH? [WIDEO] KABARET MŁODYCH PANÓW W SKECZU "AMARO W RESTAURACJI" [WIDEO+ZDJĘCIA]

Superpaka czyli kabareton 30-lecia 2014 – The best of - środa, 31 grudnia, godz. 14:20

TVP2 przypomina jubileuszowy 30. Koncert Galowy Przeglądu kabaretów PaKA w Krakowie. Koncert galowy prowadzą Artur Andrus i Maciej Stuhr, a wystąpią: Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Hrabi, Koń Polski, Łowcy. B, Grupa Rafała Kmity, Kabaret Młodych Panów, Ireneusz Krosny. Kabarety wspólnie wykonają swoje największe hity kabaretowe z ostatnich 30-ciu lat, np. w Chińskiej restauracji obok Marcina Wójcika i Michała Wójcika, pojawi się również Robert Górski i Maciek Stuhr, Kabaret Młodych Panów wezwie do sądu Irka Krosnego, Magdę Stużyńską, a także Mariana i Helę. Do Mariana i Heli zawita Marcin Wójcik jako kurier, góral z Ustki, czyli Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów, a także Mariusz Kałamaga w roli wnuczka!

Kabaret Limo – ostatnie pożegnanie - czwartek, 1 stycznia, godz. 20:05

Kabaret Limo – jedna z najlepszych i najpopularniejszych grup kabaretowych w Polsce – 31 grudnia 2014 roku zakończył swoją działalność. Oto ich pożegnalne przesłanie do fanów: "Od 15 lat kabaret Limo robi wszystko co w jego mocy, żebyście się czasem zachichrali. Mamy wrażenie, że przez ten czas odwaliliśmy kawał dobrej roboty. Poznaliśmy Was, poznaliśmy siebie, poznaliśmy wiele ciekawych miejsc i ludzi. Odkryliśmy nowe formy bycia na scenie, których wypadkowa tworzy nasz aktualny program. Oprócz skeczy i piosenek pojawiły się improwizacja i stand-up. Jesteśmy dumni i bardzo radzi z takiego misz-maszu. Niemniej jednak okazało się, że wspomniane odkrycia stały się dla nas bardzo ważne i zawładnęły naszymi sercami. Mamy wrażenie, że nawet bardziej niż sam kabaret, w którym spełniliśmy się i osiągnęliśmy wszystko co było dla nas interesujące i ciekawe. W związku ze swego rodzaju wyczerpaniem formuły kabaretowej podjęliśmy niełatwą decyzję o zakończeniu działalności kabaretu LIMO z dniem 31 grudnia 2014. Od razu chcielibyśmy ustalić: – nie, nie pokłóciliśmy się, – nie, nie poszło o pieniądze, – nie, rozwiązanie „Budki Suflera" nie ma z tym nic wspólnego. Nie wyjeżdżamy na Syberię (chyba, że się kolega Putin rozbryka, ale to wszyscy się tam spotkamy. Będziecie nas ciągle mogli oglądać – Wojtka i Szymona w improwizacjach, Ewę na deskach teatrów i estradzie, Hugona na wernisażach, a Abelarda stand-upującego to tu, to tam. Szanujemy Was, lubimy siebie i to co robimy, i chcielibyśmy, żeby tak było po kres limowania".

Na pożegnanie z publicznością i widzami TVP2 kabaret Limo przygotował program „The Best of Limo", złożony z ich najlepszych numerów: skeczy, stand-up, improwizacji, piosenek. Także tych, które nie były nigdy wcześniej, ani później pokazane w telewizji.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×