"Kac Vegas", czyli rewelacyjna komedia w doborowej obsadzie! [RECENZJA]

Czterech kolegów wyrusza do Las Vegas, by świętować wieczór kawalerski jednego z nich. Rano budzą się w hotelu z ogromnym kacem i uświadamiają sobie, że niczego nie pamiętają.

Multimedia

NASZA OCENA: 8/10

Chyba wszyscy lubimy się śmiać, więc komedie należą do najpopularniejszych gatunków filmowych. Jest to jednak spory problem dla producentów, gdyż owa popularność powoduje także powolną degenerację gatunku - coraz trudniej o oryginalny pomysł i scenariusz. A jeśli już się trafi, trzeba go jeszcze umieć odpowiednio wykorzystać, czyli trafnie obsadzić i dobrze nakręcić, co jak wiadomo nie jest takie łatwe. A jednak twórcom "Kac Vegas" to się udało.

Pomysł wyjściowy jest banalnie prosty: za dwa dni Doug (Justin Bartha) żeni się z Tracy (Sasha Barrese). Zabiera więc swoich dwóch kumpli, Phila (Bradley Cooper) i Stu (Ed Helms) oraz brata Tracy Alana (Zach Galifianakis) na wieczór kawalerski do Las Vegas. Następnego dnia Phil, Stu i Alan budzą się w hotelowym apartamencie z gigantycznym kacem i równie gigantyczną dziurą w pamięci. Pan młody zniknął, w pokoju płacze niemowlak, a łazienkę okupuje żywy tygrys. Pada zwyczajowe w takich sytuacjach pytanie "WTF?" (które w cenzuralny sposób można przetłumaczyć jako "ale o co chodzi?") i panowie podejmują próbę rekonstrukcji wydarzeń ostatniej nocy…

Wiem, wiem - to nie jest komedia wysokich lotów i trzeba lubić tego typu humor, który czasami zalatuję męską szatnią po treningu. I choć wielbiciele błyskotliwych dowcipów w stylu Woody’ego Allena mogą się poczuć zawiedzeni, jednak Todd Phillips jest doświadczonym specjalistą od jazdy po bandzie i rozrywkę, którą proponuje, można śmiało określić jako wysokiej jakości produkt klasy B. A Złoty Glob w kategorii najlepsza komedia lub musical to potwierdza.

Komedia USA 2009, reż. Todd Phillips

Piotr Radecki

Sprawdź program tv

Komentarze

Skomentuj
  • nick (gość)

    chamuwa

    01.02.2019 20:49

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×