"Kac Vegas w Bangkoku". Powtórka z rozrywki [RECENZJA]

Jedną z tajemnic sukcesu tych filmów są odtwórcy głównych ról, którzy dobrze grają, nawet wtedy kiedy scenariusz nie wspina się akurat na szczyt artyzmu.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

Wszyscy psioczą na polskie tłumaczenie oryginalnego tytułu – że niby jak może być kac Vegas w Bangkoku? Jak Vegas to tylko Las Vegas. Gdzie Vegas, a gdzie Bangkok, co mają wspólnego!? Oczywiście, można uznać tłumaczenie za tak inteligentne jak wybryki głównych bohaterów, ale ten tytuł w zasadzie mówi wszystko o filmie Todda Phillipsa (wyreżyserował także pierwszą część) – to będzie „Kac Vegas”, tylko że fabułę przeniesiono do Bangkoku, reszta pozostała bez zmian.

Paczka przyjaciół znów wybiera się na ślub, tym razem wolność ma utracić Stu. Ceremonia odbędzie się w Tajlandii, więc i wieczór kawalerski z udziałem Phila, Alana i Douga (jest tym razem z nimi jeszcze niejaki Teddy, przyszły szwagier Stu) będzie miał miejsce także tam. Przyszły pan młody dba o to, by nie powtórzyła się sytuacja z Las Vegas, ale rankiem panowie znów budzą się z potwornym bólem głowy. Na domiar złego Stu ma na twarzy tatuaż, Alan stracił włosy, Teddy zniknął, a zamiast niego w pokoju znalazła się paląca jak smok i niegardząca alkoholem małpka i stary znajomek kumpli, pan Chow… Mężczyźni próbują przypomnieć sobie wydarzenia z feralnej nocy i znaleźć Teddy’ego. Jak się okaże, nie będzie to ani proste, ani bezpieczne.

Twórcy filmu nie starali się być oryginalni – akcja rozgrywa się dokładnie według schematu znanego z „Kac Vegas”, z tym że „Kac Vegas w Bangkoku” jest filmem ostrzejszym – mamy tutaj uzależnione od alkoholu zwierzę, mafię, trochę krwawych porachunków, więcej seksu, więcej akcji (niektóre z tych rzeczy do komedii, niestety, nie bardzo pasują…). Wtórność tego filmu jest jego słabością i siłą zarazem – fani pierwszej części będą się ponownie świetnie bawić, patrząc na przygody starych znajomych, którzy się nic a nic nie zmienili, miłośników bardziej wyrafinowanego humoru obraz Todda Phillipsa raczej nie przekona (patrząc na notowania box office’u starzy fani dopisali – w USA w kinach film zarobił ponad 250 milionów dolarów, czyli prawie tyle co jedynka).

Beata Cielecka

"Kac Vegas w Bangkoku". Sprawdź datę emisji w telewizji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×