"Kalina". Anna Mierzwa zagrała Kalinę Jędrusik w serialu "Osiecka", a teraz jej monodram o Jędrusik pokaże TVP Kultura!

Kalina Jędrusik to jedna z ikon polskiej sceny. Jeszcze w tym roku powinien trafić do kin film pt. "Bo we mnie jest seks" opowiadający o Kalinie Jędrusik, jednak teatr szybciej opowiedział o artystce. Spektakl "Kalina" jeszcze dzisiaj zaprezentuje TVP Kultura!

Multimedia

"Kalina" - emisja we wtorek, 26 stycznia, o godzinie 20:00 na antenie TVP Kultura

"Kalina" to spektakl, który powstał w 2016 roku w Teatrze Nowym w Poznaniu i trzy lata później doczekał się telewizyjnej realizacji. Za reżyserię widowiska odpowiada Agata Biziuk, a w roli Kaliny Jędrusik na scenie obserwujemy doskonałą Annę Mierzwę, która jednocześnie była autorką koncepcji spektaklu oraz dokonała selekcji piosenek.

"Kalina" jest monodramem Anny Mierzwy, który został zrealizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska. Przedstawienie jest inspirowane życiem i działalnością artystyczną Kaliny Jędrusik. W monodramie wykorzystano oryginalnie zaaranżowane piosenki, znane z repertuaru Kaliny Jędrusik.

"Osiecka" i "Anna German" to nie wszystko! Oto inne polskie seriale biograficzne!Zobacz więcej

Jak twierdzą twórczynie spektaklu, reżyserka, Agata Biziuk i autorka scenariusza Magdalena Zaniewska:

To opowieść o kobiecie, która nie chciała być postrzegana jako człowiek, a jako zjawisko nieskrępowane regułami rządzącymi światem, choć los nawet na chwilę nie pozwalał jej zapomnieć, że wciąż jest jednak śmiertelna. O konstruktorce własnego mitu, która zżymała się na jego użycie. O wielkiej falsyfikatorce, która najbardziej bała się zamknięcia w jednej formie. O micie, lepionym z ról, prasy, anegdot, wspomnień kochanków i męża Pigmaliona. Wreszcie o znaku towarowym, używanym i reprodukowanym w kolejnych opowieściach.

Warto dodać, że ostatnio Anna Mierzwa miała okazję powtórzyć rolę Kaliny Jędrusik w serialu "Osiecka". Chociaż jej ekranowy występ był krótki, to był chwalony przez widzów oraz krytyków, którzy uważają, że Mierzwa doskonale sprawdza się w roli Jędrusik!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Barbara (gość)

    To prawda. Pani Ania w roli Kaliny jest zachwycająca. Po prostu oczu nie można oderwać😍

    27.01.2021 07:53

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×