"Kamerdyner". Gajos, Fabijański i Zydek na uroczystej premierze filmu Filipa Bajona. Kto jeszcze się pojawił? [WIDEO+ZDJĘCIA]

W Warszawie odbyła się uroczysta premiera nowego filmu Filip Bajona, "Kamerdyner". Pojawili się na niej aktorzy grający w produkcji m.in. Janusz Gajos, Sebastian Fabijański i Marianna Zydek. Jak się zaprezentowali? kto jeszcze był obecny?

Multimedia

Akcja filmu "Kamerdyner" opowiada historię pruskiego rodu von Krauss zamieszkującego w okolicy Pucka, jak również miłości pomiędzy kaszubskim chłopcem Mateuszem a niemiecką arystokratką Maritą i rozgrywa się w latach 1900-1945.

Sebastian Fabijański uczy kaszubskiego! Musisz to zobaczyć! [WIDEO]Zobacz więcej

Scenariusz ukazuje powikłane losy trzech nacji zamieszkujących dawne polsko-niemieckie pogranicze na północnych Kaszubach, na którym linia granicy wytyczonej w Wersalu po I wojnie światowej podzieliła nie tylko ziemię, lecz także ludzi: Niemców, Kaszubów, Polaków, będąc przyczyną waśni, a często nienawiści. Scenariusz przebiega przez cztery dekady ukazując skomplikowane postawy i wybory, których mieszkający tu ludzie musieli dokonywać. Pruska antypolskość walczyła z kaszubskim patriotyzmem, co w 1939 roku zakończyło się masowym mordem popełnionym na tysiącach Kaszubów w lasach pod Piaśnicą.

"Kamerdyner" pojawi się w kinach 21 września. W rolach głównych występują: Janusz Gajos, Sebastian Fabijański, Marianna Zydek, Adam Woronowicz, Anna Radwan, Borys Szyc, Łukasz Simlat, Daniel Olbrychski, Kamilla Baar-Kochańska, Marcel Sabat, Diana Zamojska oraz Sławomir Orzechowski. Aktorzy pojawili się na uroczystej premierze filmu. Jak się zaprezentowali?

Kortez w piosence promującej nowy film Filipa Bajona [WIDEO]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Agencja TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×