"Kamerdyner". Marianna Zydek: Ten film jest dla mnie spełnieniem marzeń [WIDEO]

"Kamerdyner" to nowy film Filipa Bajona, nad którym prace trwają już od 2015 roku. Jedną z ról głównych zagra młoda aktorka, Marianna Zydek, którą podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zapytaliśmy o ten projekt!

Multimedia

Marianna Zydek wciela się w postać Marity von Krauss. Aktorka tak mówi o filmie "Kamerdyner":

To jest spełnienie mojego wielkiego marzenia, bo w filmie jeżdżę konno i żyję w czasach, w których bardzo chętnie bym żyła. Do tego gram wspaniałą postać, którą też chętnie bym była w życiu! Historia, która przydarza się bohaterom, jest też bardzo blisko mojej historii rodzinnej.

Aktorka zdradziła nam też, jak pracuje się z Filipem Bajonem: Ciężko mówić o pracy z reżyserem, bo mamy tak specyficzny, dobry, wręcz kumpelski kontakt..

Borys Szyc, Marianna Zydek i Sebastian Fabijański na planie nowego filmu Filipa Bajona [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Akcja filmu opowiada historię pruskiego rodu von Krauss zamieszkującego w okolicy Pucka, jak również miłości pomiędzy kaszubskim chłopcem Mateuszem a niemiecką arystokratką Maritą i rozgrywa się w latach 1900-1945. Scenariusz ukazuje powikłane losy trzech nacji zamieszkujących dawne polsko-niemieckie pogranicze na północnych Kaszubach, na którym linia granicy wytyczonej w Wersalu po I wojnie światowej podzieliła nie tylko ziemię, lecz także ludzi: Niemców, Kaszubów, Polaków, będąc przyczyną waśni, a często nienawiści.

Właśnie trwają ostatnie prace nad "Kamerdynerem". Już teraz się mówi, że wszystko wskazuje na to, że film Filipa Bajona swoją premierę będzie mieć na przyszłorocznym festiwalu filmowym w Gdyni.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×