"Kamerdyner". TVP pokaże serialową wersję filmu Filipa Bajona! Sebastian Fabijański w roli głównej!

1 listopada Telewizja Polska wyemitowała film Filipa Bajona pt. "Kamerdyner". Jacek Kurski, zachwycony wynikiem oglądalności produkcji, ogłosił w mediach społecznościowych, że zimą 2020/2021 TVP wyemituje serialową wersję "Kamerdynera"!

Multimedia

„Kamerdyner”, epicka opowieść o kaszubskim pograniczu, wielkie kino tożsamościowo-historyczne 1.11.2019 w TVP1 średnio 2,7 mln widzów, pik prawie 3 mln. Dziękujemy! PS. Tym milej zaprosić mi Państwa na pełną wersję tej kaszubskiej epopei w 6-odcinkowym serialu TVP1 zimą 2020/21. - tak na swoim Twitterze napisał Jacek Kurski.

Taka decyzja prezesa TVP nie powinna dziwić; "Kamerdyner" budził zainteresowanie widzów już od momentu premiery, a do tego Telewizja Polska już od jakiegoś czasu realizuje politykę rozwijania koprodukowanych przez siebie filmów do serialowych formatów. W przypadku "Kamerdynera" ekipa filmowa raczej nie będzie wracać ponownie na plan, ponieważ Filip Bajon już przed premierą filmu mówił, że udało się zrealizować kilkugodzinny materiał, który teraz będzie można "pociąć" na odcinki.

Epicka opowieść o zgwałconej i sponiewieranej Polsce. Najlepszy film Filipa Bajona od lat? [RECENZJA]Zobacz więcej

Autorami scenariusza do "Kamerdyner" są Mirosław Piepka, Michał S. Pruski oraz Marek Klat. Gwiazdami produkcji są m.in. Sebastian Fabijański, Marianna Zydek, Adam Woronowicz, Janusz Gajos, Borys Szyc oraz Marcel Sabat.

"Kamerdyner" to zrealizowała z rozmachem opowieść o relacji Polaków, Kaszubów oraz Niemców. Po śmierci matki, pochodzącej z chłopskiej rodziny kaszubskiej, Mateusz Król zostaje przygarnięty przez arystokratyczną rodzinę ojca. Chłopiec dorasta w pałacu wraz z przyrodnim rodzeństwem. Zakochuje się w Maricie von Krauss. Czasy są niespokojne, a w państwie pruskim narastają napięcia polityczne.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×