Kamienie na szaniec - recenzja internauty Łukasza

Kilka dni temu miałem okazję obejrzeć świetny film, który pojawił się z początkiem marca 2014 roku. Film nosi tytuł ,,Kamienie na szaniec'' i został zekranizowany na podstawie książki przez wspaniałego reżysera: Roberta Glińskiego.

Multimedia

Akcja sztuki filmowej rozgrywa się w czasie II wojny światowej w ojczyźnie polskiej. Reżyser doskonale uchwycił każdą scenę i sens utworu literackiego, dokonując świetnej adaptacji filmowej i scenicznej. Główni bohaterowie filmu to młodzi ludzie: Jan Bytnar "Rudy" , Tadeusz Zawadzki "Zośka", Maciej Aleksy Dawidowski "Alek" i wiele innych. Bohaterowie doskonale odegrali swoje role i wtopili się w piękno utworu tworząc zgraną grupę ludzi mogących oddać życie za wolność ojczyzny - Polski.

Film uczy nas widzów jak ważna jest przyjaźń, miłość i wolność. Każdy z nich stanął przed wyborem najtrudniejszej decyzji jaką była śmierć i sprzeciwienie się lub oddanie siebie, wrogom- Niemcom. Każdy z nich stał się bohaterem oraz mężnym człowiekiem w oczach wielu widzów. Choć przeciwność losu okazała się bolesna ,oni nie poddali się i postanowili oddać swoje życie za ojczyznę. W filmie występują wspaniałe efekty dźwiękowe , które wprowadzają człowieka w losy bohaterów i czas w którym oni się znajdują oraz sceny doprowadzające człowieka do racjonalnego i pozytywnego myślenia o wojnie i życiu.

Moje wrażenia po obejrzeniu filmu ,,Kamienie na szaniec" są bardzo pozytywne i zachęcające. W filmie najbardziej spodobało mi się odwzorowanie i zekranizowanie książki w najprawdziwszy sposób. Mógłbym powiedzieć ,że z wielką przyjemnością oglądną bym jeszcze raz tą wspaniałą sztukę filmową i podzieliłbym się wrażeniami z wieloma osobami. Na zakończenie mojej recenzji pragnę polecić ten film, ponieważ właśnie po nim człowiek dowiaduje się o bohaterstwie i męstwie Polskich ludzi, którzy mogliby oddać życie za swoją ojczyznę.

Łukasz Grabek

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
 • Bruh (gość)

  Bruh

  29.01.2020 21:37
 • Beka z typa (gość)

  beka z tej recenzii nie polecam

  10.03.2019 20:15
 • omggg (gość)

  o lollllllllll

  14.12.2017 16:07
 • naprawdę? (gość)

  ,,Oglądnął bym ''?! Kto pisał tę recenzję? Siedmiolatek?!

  15.02.2017 19:27

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×