"Karbala". Zobacz zwiastun nowego filmu z Bartłomiejem Topą [WIDEO]

11 września do kin trafi najnowszy film Krzysztofa Łukaszewicza pt. "Karbala", opowiadający o bohaterskiej obronie City Hall przez polskich i bułgarskich żołnierzy, podczas misji stabilizacyjnej w Iraku. W rolach głównych Bartłomiej Topa, Antoni Królikowski oraz Tomasz Schuchardt.

Multimedia

"Karbala" to opowieść o jednej z najbardziej bohaterskich bitew w najświeższej historii polskiej armii. Islamscy terroryści zgotowali polskim i bułgarskim żołnierzom prawdziwe cztery dni piekła. W muzułmańskie święto Aszura zaatakowali ratusz miejski, w którym przetrzymywani byli aresztowani rebelianci.

Kiedy tłum dżihadystów zbliżał się do City Hall, na placu boju pozostał jedynie niewielki oddział polskich i bułgarskich żołnierzy. 80 prawdziwych bohaterów, mających zapasy jedzenia oraz amunicji wystarczające tylko na 24 godziny, stanęło oko w oko z rozwścieczonym i gotowym na wszystko tłumem uzbrojonych terrorystów. Heroiczna postawa, determinacja i wola walki sprawiły, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrała bitwę, ale wyszła z niej bez straty ani jednego żołnierza.

CZYTAJ TAKŻE: "KARBALA" W KINACH OD 11 WRZEŚNIA [ZDJĘCIA]

Obrona City Hall jest jeszcze nieodkrytym fragmentem najnowszej historii polskiej armii. Tajemnice ściśle tajnej operacji odkrywa przez widzami reżyser Krzysztof Łukaszewicz ("Żywie Biełaruś!", "Lincz”). Film inspirowany jest prawdziwą historią ppłk. Grzegorza Kaliciaka, który, dowodził oddziałem polskich i bułgarskich żołnierzy w Karbali. Jako uczestnik tamtych wydarzeń był również konsultantem merytorycznym filmu.

"Karbala" Reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz Obsada: Bartłomiej Topa, Antoni Królikowski, Hristo Shopov, Atheer Adel, Tomasz Schuchardt, Leszek Lichota Gatunek: Wojenny Data premiery: 11 września

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×