Katarzyna Herman zagra w filmie na podstawie powieści Olgi Tokarczuk [WIDEO]

Katarzyna Herman przygotowuje się do roli w thrillerze "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland. Film będzie ekranizacją powieści Olgi Tokarczuk. Zdjęcia mają się rozpocząć już w czerwcu.

Multimedia

Katarzyna Herman przygotowuje się do kolejnego filmu, tym razem thrillera o serii tajemniczych morderstw dokonywanych w małej wsi w Kotlinie Kłodzkiej. Obraz będzie adaptacją powieści Olgi Tokarczuk pt. "Prowadź swój pług przez kości umarłych".

Jestem bardzo podniecona projektem, który przygotowuje pani Agnieszka Holland. Będzie się to nazywało "Pokot" i mam przyjemność w tym grać. Trochę horror, trochę kryminał, z główną bohaterką, znowu kobietą około siedemdziesiątki, która krąży w zaspach Kotliny Kłodzkiej i zabija. To jest na podstawie Olgi Tokarczuk, nie powinnam mówić, że ona zabija, bo wygląda na to, że zabijają sarny – mówi Katarzyna Herman agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

W głównej roli będzie można zobaczyć Agnieszkę Mandat. Oprócz Katarzyny Herman partnerować jej będą m.in. Borys Szyc, Tomasz Kot, Wiktor Zborowski i Jakub Gierszał. Zdjęcia rozpoczną się w czerwcu, a zakończą na przełomie 2015 i 2016 roku. Film wejdzie na ekrany kin najprawdopodobniej na początku 2017 roku.

Ostatni projekt, w którym wzięła udział Katarzyna Herman to "Panie Dulskie" - komedia obyczajowa inspirowana sztuką Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej". Film opowie historię trzech pokoleń rodziny Dulskich, a jego akcja będzie się toczyć w 1914, 1954 oraz 2000 roku. Reżyserią filmu zajął się Filip Bajon, a zagrała w nim plejada polskich gwiazd: Krystyna Janda, Katarzyna Herman, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska, Sonia Bohosiewicz i Olgierd Łukaszewicz.

Miałam to szczęście, że grałam w epoce z panią Krystyną Jandą, towarzyszyłam pani Krystynie Jandzie, to drugie szczęście. I miałam kostiumy, kapelusze, futra, autentyczne, przywiezione z Londynu, Berlina i Wiednia. Rzeczy tak piękne, tak dobrej jakości, że przyjemnością było po prostu bycie w tych kostiumach – mówi Katarzyna Herman.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×