"Kierunek: Noc" Netflix. Polski aktor - Ksawery Szlenkier - w obsadzie pierwszego belgijskiego serialu Netflixa!

Rozpoczęły się zdjęcia do pierwszego belgijskiego serialu oryginalnego Netflix - "Kierunek: Noc". W serialu wystąpi międzynarodowa obsada z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Rosji, Turcji oraz... Polski! Kim jest Ksawery Szlenkier?

Multimedia

Polski aktor w serialu "Kierunek: Noc" Netflixa!

Serial "Kierunek: Noc" rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

Tomasz Bagiński w ekipie pierwszego belgijskiego serialu Netflixa! O czym będzie?Zobacz więcej

W skład obsady wchodzą m.in.: Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus. W obsadzie "Kierunek: Noc" zobaczymy także Yassine Fadel, Laurę Sepul i Nicolasa Aleshine’a. Za reżyserię serialu odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye ("Over Wate"r). Twórcą i scenarzystą jest Jason George ("The Protector", "Narcos"), który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi będą także Tomek Bagiński oraz Jacek Dukaj, natomiast za produkcję odpowiadać będzie belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop.

Serial zadebiutuje na platformie Netflix na całym świecie w 2020 roku.

Ksawery Szlenkier - kim jest?

Ksawery Szlenkier urodził się 9 stycznia 1981 r. w Warszawie. W 2005 r. ukończył studia na wydziale aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Wtedy też otrzymał nagrodę Zarządu Głównego ZASP za rolę Raskolnikowa w "Swidrygajłowie" na XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Od 2002 r. aktor jest mężem Małgorzaty Buczkowskiej, znanej z takich produkcji jak m.in. "Komisja morderstw", "Zasada przyjemności", "Prokurator" czy "Korona królów". Szlenkier zagrał w wielu popularnych w serialach, m.in. "Samo życie", "Na Wspólnej", "Pensjonat pod Różą", "Czas honoru" czy "Barwy szczęścia".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×