"Kierunek: Noc". Zwiastun belgijskiego serialu Netflixa z polskim aktorem w obsadzie. Pasażerowie samolotu walczą o przetrwanie!

Netflix zaprezentował plakat i zapowiedź pierwszego belgijskiego serialu - "Kierunek: Noc", który zadebiutuje na platformie już 1 maja. Jest to historia inspirowana książką Starość aksolotla autorstwa Jacka Dukaja, który to wraz z Tomkiem Bagińskim jest także producentem wykonawczym serialu.

Multimedia

"Kierunek: Noc" - fabuła

Historię rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedno: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

"Kierunek: Noc" - zwiastun

Za reżyserię serialu odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye ("Over Water"). Za produkcję odpowiada belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop. Twórcą i scenarzystą tej sześcioodcinkowej serii jest Jason George ("The Protector", "Narcos"), który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi są Tomek Bagiński ("Wiedźmin", "Katedra") oraz Jacek Dukaj.

Polski aktor w międzynarodowej obsadzie nowego serialu Netflixa! Kim jest?Zobacz więcej

W serialu wystąpi międzynarodowa obsada z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. W skład obsady wchodzą m.in.: Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus. Premiera 1 maja na Netflix.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×