Kinga Rusin i Marek Kujawa stworzyli społeczność Biało-Czerwonych Serc. Chcą wpierać dobro!

Po incydencie, do którego doszło w dniu wyborów do Europarlamentu, Kinga Rusin postanowiła zadziałać, aby sprzeciwić się złu i nietolerancji. Razem ze swoim partnerem, adwokatem Markiem Kujawą, stworzyli społeczność Biało-Czerwonych Serc.

Multimedia

Nie cichną echa incydentu z udziałem Kingi Rusin i Zofii Klepackiej z dnia wyborów do Parlamentu Europejskiego. Pod jednym z lokali wyborczych doszło do spięcia między paniami, bo dziennikarka i prezenterka TVN zwróciła uwagę windsurferce, że to wstyd mieć takie poglądy jak ona i reprezentować przy tym Polskę.

Kłótnia Kingi Rusin z Zofią Klepacką w dniu wyborów. O co poszło?Zobacz więcej

Kinga Rusin nawiązywała do nieprzychylnych społeczeństwu LGBT wypowiedzi i wpisów Zofii Klepackiej. Teraz dziennikarka chce zaangażować się bardziej w pomoc osobom dyskryminowanym. Na swoim profilu w mediach społecznościowych oznajmiła, że razem ze swoim partnerem, adwokatem Markiem Kujawą założyła społeczność Biało-Czerwonych Serc.

Wasze zaangażowanie jest niesamowite. Piszecie na priv o przypadkach dyskryminacji, nietolerancji i przemocy, mowie i czynach pełnych zła i nienawiści. Piszecie też, że chcecie stawać publicznie w obronie słabszych. Opisujecie dobro, które można czynić razem. Jesteście Polakami, patriotami z dobrymi sercami, Biało-Czerwonymi Sercami! Tego nie wolno zmarnować! Dlatego, razem z moim partnerem Markiem Kujawą, pomożemy Wam stworzyć miejsce dla tej energii. To fb i insta: "Biało-Czerwone Serca". Naszym celem jest nagłaśnianie spraw: aby wszyscy mogli szybciej reagować na zło i wspierać dobro.

Jak podkreśliła sama Rusin, projekt jest spontaniczny i chcemy tworzyć go razem z internautami. Chce zaangażować także Rzecznika Praw Obywatelskich, organizacje pozarządowe i media. W ramach akcji będą przyznawane wyróżnienia dla tych, którzy przeciwstawiają się złu i czynią dobro. Anty-nagrody pójdą z kolei do tych, którzy propagują nienawiść, nietolerancję, którzy dyskryminują, stosują przemoc.

Pierwsze wyróżnienia otrzymali: Tomasz Sekielski za dokument o pedofilii w Kościele, ksiądz jezuita Jacek Prusak za odważne kazanie dotyczące pedofilii w Kościele, które wygłosił w Krakowie 12 maja. Anty-nagrody, Czarne Serca powędrowały natomiast do: Jana Pietrzaka – za sugerowanie przemocy na tle politycznym- wypowiedź, że opozycja to nowotwór polityczny, który kiedyś trzeba będzie wyciąć, Zofii Klepackiej – za wypowiedź w PolskieRadio24.pl o homoseksualizmie jako "wynaturzeniu", Rafała B. – który nagrał jak celowo i okrutnie zabija psa.

Córka Kingi Rusin i Tomasza Lisa angażuje się w politykę! Mama jest z niej dumna!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Megi (gość)

    Kinga Rusin. Szkoda było mi tej pani , kiedy zostawił Ja mąż. Teraz juz nie. Antypolka. Obrzydliwość.

    03.06.2019 20:05
  • Megi (gość)

    Kinga Rusin. Szkoda było mi tej pani , kiedy zostawił Ja mąż. Teraz juz nie. Antypolka. Obrzydliwość.

    03.06.2019 20:05

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×