"Klan". Aleksandra Niżyńska, czyli serialowa Ula. Jak zmieniła się szkolna koleżanka Oli Lubicz? Jak dziś wygląda i co robi?

W jednych z pierwszych sezonów "Klanu" młodziutka Aleksandra Niżyńska wcieliła się w przyjaciółkę Oli Lubicz - Ulę. Niżyńska nie kontynuowała kariery aktorskiej. Kim jest dzisiaj i czy bardzo się zmieniła? Zobaczcie zdjęcia.

Multimedia

Jak dziś wygląda Aleksandra Niżyńska - Ula z "Klanu"?

Aleksandra Niżyńska z pewnością nie przypadkiem trafiła na plan kultowej telenoweli. Jej ojciec, Wojciech Niżyński, był jej pomysłodawcą. Dziś zapewne już niewielu widzów pamięta, że to pierwsza polska telenowela, a jej fabułę wybrano na podstawie głosowania telewidzów na jeden z czterech pomysłów przedstawionych przez Telewizję Polską. Pierwszy klaps "Klanu" padł 15 sierpnia 1997 roku.

Aleksandra Niżyńska w serialu "Klan" wcielała się w Ulę, rezolutną, rozsądną i spokojną koleżankę Oli w tej roli Kaja Paschalska. Taką, na którą zawswze mogła liczyć i która temperowała jej nieco porywczy charakter.

Agnieszka Kaczorowska zdradziła płeć dziecka! Zobacz więcej

W 2008 roku Aleksandra Niżyńska odeszła z "Klanu". Po studiach na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie w Bremie (nauki społeczne oraz prawo) podjęła pracę analityczki w Instytucie Spraw Publicznych. Dziś jest także kierowniczką Obserwatorium Równości Płci. Napisała książkę "Street art jako alternatywna forma debaty publicznej w przestrzeni miejskiej".

Niżyńska bada uczestnictwo kobiet w życiu publicznym i kwestie związane z demokratyzacją, współorganizuje kampanie społeczne dotyczące partnerstwa i aktywnego ojcostwa.

Jak sądzicie, czy serialowa Ula bardzo się zmieniła?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×