"Klan". Andrzej Strzelecki nie żyje. 68-letni aktor walczył z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli

Zmarł Andrzej Strzelecki, popularny aktor, reżyser i były rektor Akademii Teatralnej w Warszawie, który walczył z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli. O śmierci Strzeleckiego poinformowała Polsat News jego córka.

Multimedia

Andrzej Strzelecki nie żyje

Andrzej Strzelecki urodził się 4 lutego 1952 roku w Warszawie. Był nie tylko gwiazdą serialu "Klan", w którym od lat wcielał się w posta Tadeusza Koziełły-Kozłowskiego, ale również satyrykiem, oraz nauczycielem akademickim. 68-letni aktor walczył z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli.

"Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zawsze miałem w życiu szczęście. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37000 $ miesięcznie)" - poinformował jakiś czas temu aktor.

Andrzej Strzelecki otrzyma pomoc od Ministerstwa Zdrowia. Córka aktora zdradziła szczegółyZobacz więcej

W pomoc Strzeleckiemu zaangażowali się nie tylko fani, uczniowie oraz koleżanki i koledzy z branży, ale także Ministerstwo Zdrowia, które pomogło w sprowadzeniu leku z USA. Niestety w piątek (17.07) córka Strzeleckiego poinformowała o jego śmierci redakcję Polsat News.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Jola (gość)

    Szkoda pana Andrzeja bardzo pozytywna postac.Wyrazy wspolczucia dla rodziny 🕯️🙏🕯️Pokoj jego duszy ☹️

    17.07.2020 15:49

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×