"Klan". Andrzej Strzelecki otrzyma pomoc od Ministerstwa Zdrowia. Córka aktora zdradziła szczegóły

Trwa zbiórka na kosztowną kurację dla chorego na rana płuc i oskrzeli Andrzeja Strzeleckiego. Teraz okazuje się, że aktor otrzyma pomoc także od Ministerstwa Zdrowia.

Multimedia

Ministerstwo zdrowia pomoże Andrzejowi Strzeleckiemu

Kiedy Andrzej Strzelecki ogłosił, że jest ciężko chory, wszyscy jego fani i przyjaciele z branży postanowili się zmobilizować. "Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zawsze miałem w życiu szczęście. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37000 $ miesięcznie)" - poinformował aktor.

Andrzej Strzelecki dziękuje za wsparcie w czasie choroby. Aktor udzielił wzruszającego wywiaduZobacz więcej

Wiele osób postanowiło wpłacić pieniądze na rzecz Andrzeja Strzeleckiego, który jest podopiecznym Fundacji Rak'n'Roll Wygraj Życie. Aktorzy i wokaliści udostępniali w mediach społecznościowych link do zbiórki, a Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa zorganizowali specjalny koncert charytatywny, z którego dochód także został przekazany aktorowi.

Teraz w pomoc Strzeleckiemu zaangażowało się także Ministerstwo Zdrowia. Opowiedziała o tym córka aktora, Joanna Strzelecka-Żylicz. "Ministerstwo Zdrowia zgodziło się na sprowadzenie leku dla Taty z USA na 3 miesiące, dzięki czemu nie musimy na razie myśleć o wyjeździe - jest to dużo bardziej bezpieczne w obliczu wyzwania związanego z transportem medycznym, jak również samej obecności i funkcjonowania w USA, a także rozprzestrzeniającym się COVID - 19" - oznajmiła. "Dziękuję Ministerstwu Zdrowia za pomoc w niezbędnych formalnościach. I oczywiście Fundacji Rak'n'Roll Wygraj Życie, która wspiera nas w codziennych działaniach" - dodała.

Barbara Kurdej-Szatan z mężem, odmieniona Anna Powierza i inni na koncercie charytatywnym dla Andrzeja StrzeleckiegoZobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Ewa (gość)

  Rozumiem, że teraz będą pomagać każdemu choremu na raka?

  09.07.2020 12:05
 • Re (gość)

  Czy ministerstwo teraz będzie się angażować w pomoc dla każdego chorego.

  09.07.2020 05:57
 • super (gość)

  To się nazywa PRECEDENS ?

  07.07.2020 13:01

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×