"Klan". By ją zdobyć, musiał wypić pół litra koniaku. Barbara Bursztynowicz i Jacek Bursztynowicz już od 45 lat tworzą zgrane małżeństwo

Barbara Bursztynowicz, czyli Elżbieta z serialu "Klan" kończy 68 lat. Aktorka już od ponad czterech dekad jest w szczęśliwym związku z Jackiem Bursztynowiczem. Poznajcie niezwykłą historię ich miłości.

Multimedia

Barbara Bursztynowicz od lat wciela się w postać Elżbiety z "Klanu". Rola w najdłużej emitowanej polskiej telenoweli przyniosła jej sławę i uwielbienie widzów. Aktorka wraz z mężem gościła jakiś czas temu w studiu "Dzień Dobry TVN". Bursztynowiczowie opowiedzieli w programie o początkach swojej znajomości. Jak się poznali?

Jacek pięknie grał jazz, miał burzę włosów à la Jimy Hendrix, miała skórzaną kurtkę, która, jak się później okazało, wcale nie była ze skóry tylko ze skaju. Do tego była pożyczona - wyznała w "Dzień Dobry TVN" Barbara Bursztynowicz.

Kaja Paschalska wspomina Agnieszkę Kotulankę. Wzruszające słowa serialowej córkiZobacz więcej

Bursztynowiczowie poznali się w szkole teatralnej, ale pan Jacek długo musiał zabiegać w względy ukochanej, która spotykała się wtedy z innym mężczyzną i nie umiała się zdecydować. Bursztynowicz postanowił więc zawalczyć w pojedynku o serce Barbary.

Pojedynek polegał na tym, że odbyliśmy poważną rozmowę i wypiliśmy pół litra koniaku. Nie wchodząc w szczegóły, zostałem zwycięzcą na polu bitwy - dodał ze śmiechem Jacek Bursztynowicz.

Barbara i Jacek Bursztynowiczowie są małżeństwem od 45 lat. Pobrali się 2 października 1976 r. w Warszawie. Ślubu udzielił im ksiądz Jan Twardowski. Jaka jest ich recepta na szczęście?

Mamy za sobą też bardzo ciężkie próby. Wiedzieliśmy, że mamy tylko siebie, na szczęście przetrwaliśmy. Cały czas też się siebie uczymy, swoich wad. Wiemy, że nie ma ideałów i z tych niedoskonałości staramy się śmiać i żartować. Najważniejsze to mieć do siebie szacunek i akceptować swoją odmienność - dodała Barbara Bursztynowicza.

Zobaczcie w galerii, jak przez lata zmieniła się Barbara Bursztynowicz. Mamy też zdjęcia jej męża.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • WYSTAPI (gość)

    TANIEC Z GWIAZDAMI

    15.02.2021 11:57
  • Gość (gość)

    Pisze się Jimi Hendrix, nie Jimy

    14.02.2021 19:57

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×