„Klan”. Dorota Lubicz bez habitu wygląda zgoła inaczej! Poznajcie prawdziwe oblicze Agnieszki Wosińskiej. Zobacz wyjątkowe zdjęcia

Agnieszka Wosińska to dla wielu nikt inny, jak Dorota Lubicz z kultowej dziś telenoweli „Klan”. Jej dorobek filmowy to jednak znacznie więcej, niż postać zakonnicy! Grała m.in. w serialu „Diagnoza”, „Moje córki krowy”, „Belfer 2” czy „Zabawa, zabawa”. Oglądać ją można także w serialu „Papiery na szczęście”. Jak wygląda Agnieszka Wosińska dziś, która w wyobraźni większości widzów zawsze ma na sobie szary habit?

Multimedia

Agnieszka Wosińska - kim jest?

Choć z serialem „Klan” rozstała się w 2011 roku, widzowie nadal kojarzą ją z roli zakonnicy Doroty Lubicz. Agnieszka Wosińska była związana z serialem od samego początku i cieszyła się dużą sympatią fanów. Trzeba przyznać, że w habicie było jej bardzo do twarzy!

Aktorka urodziła się 12 września 1968 w Warszawie. Właśnie w stolicy ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Choć została absolwentką w 1993 roku, dyplom obroniła cztery lata później. Agnieszka Wosińska, poza talentem aktorskim, może pochwalić się także świetnym głosem. W 1997 roku odebrała nagrodę za najlepszą piosenkę premierową, oraz wyróżnienie na 18. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów aktorskich związała się z Teatrem Dramatycznym w Warszawie.

Antoni Królikowski już niejedną aferę ma swoim koncie. Przypominamy największe skandale z jego udziałemZobacz więcej

Agnieszka Wosińska kariera - gdzie jeszcze zagrała?

Aktorka zadebiutowała na ekranie w 1991 roku, kiedy to zagrała pasierbicę ojca Mirka w filmie "Odjazd". Produkcja została zrealizowana w 1995 roku jako serial telewizyjny. Jak już wspomnieliśmy, w serialu "Klan" grała od pierwszego odcinka, czyli od 1997 roku.

Wosińska nie raz udowadniała, że jest fantastyczną aktorką, która potrafi wcielić się w przeróżne role. Grała między innymi w "takich produkcjach jak: "Diagnoza", "Moje córki krowy", "Belfer 2", "Szadź 2", "Zabawa, zabawa", a w 2021 roku wcieliła się w rolę Alicji Kowalczyk w "Papierach na szczęście".

Z pewnością bardzo wymagającą rolą była postać Jadwigi Anny Doroty Dylewskiej -Junod, matki Eugeniusza w serialu "Bodo".

Najdłuższe, polskie seriale! Ponad 4000 odcinków!Zobacz więcej

W 2014 r. aktorka została wyróżniona na 33. Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" w Koszalinie za rolę kobiecą w filmie "Hardkor Disko". 12 lat wcześniej cieszyła się z nagrody Feliksa za rolę pierwszoplanową Mary w spektaklu "Pamięci wody".

Tragedia w życiu Agnieszki Wosińskiej

Aktorka prywatnie jest matką urodzonego w 2007 roku Mateusza. Niestety, 52-latka w październiku 2020 roku została wdową. Jej mąż - Paweł "Kelner" Rozwadowski, wokalista i autor tekstów zmarł nagle, pozostawiając ukochaną żonę w żałobie.

Cóż, planowaliśmy wspólną jesień życia, a dane nam było tylko szczęśliwe babie lato. Choroba zaatakowała z ukrycia. Pomyślcie o nim ciepło. Czuję, że Paweł jeszcze tutaj jest - powiedziała w jednym z wywiadów po stracie ukochanego męża.

Aktorka zaśpiewała podczas zorganizowanego w 2021 roku koncertu ku pamięci jej zmarłego męża na festiwalu "Rock na Bagnie". Jak dziś wygląda? Zobaczcie w galerii!

Zobacz galerię

Katarzyna Cichopek to nie tylko Kinga Zduńska z hitu TVP! Nie wierzycie? To zobaczcie te zdjęcia!Zobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×