"Klan". Minęło 10 lat od śmierci Ryszarda Lubicza. Co dzisiaj słychać u Piotra Cyrwusa i jak się zmienił?

Ryszard z "Klanu" to postać, która już dawno przeszła na karty historii. Piotr Cyrwus, który wcielał się w tę rolę od samego początku serialu w końcu rozstał się z fanami, a jego bohater zmarł tragicznie. Co dzisiaj robi aktor i czy żałuje odejścia z "Klanu"?

Multimedia

Ryszard Lubicz z "Klanu". Tragiczna śmierć ulubieńca publiczności

Kiedy zrobiło się głośno o tym, że Rysiek z "Klanu" odejdzie na zawsze, fani byli wstrząśnięci. Ukochany bohater Polaków zmarł tragicznie, gdy napotkał złodzieja w swoim szpitalnym pokoju. Podczas szarpaniny upadł i uderzył głową o podłogę. Nawet po śmierci był bohaterem i jego organy trafiły do potrzebujących.

Rysia nie ma już wśród nas, ale Piotr Cyrwus nie zwolnił tempa. Aktor, który mocno się starał wyjść z szufladki "Klanu" pokazał już w niejednej roli, że ma ogromny talent. Jak się okazało, Piotr Cyrwus jest również świetnym komikiem i nie raz bawił dużym poczuciem humoru.

Jolanta Mrotek zagrała najczarniejszy charakter w serialu TVP. Fani obwiniali ją o śmierć Ryśka! Co dziś robi aktorka?Zobacz więcej

Aktor wyjawił również w rozmowie z Gazetą Wrocławską, że rola Ryśka dała mu nie tylko uwielbienie fanów ale i mnóstwo hejtu.

Zobacz galerię

Przeżyłem straszny hejt - to cień bycia popularnym. Naśmiewanie się np. z roli Ryszarda, w której bałem się, że mnie zaszufladkują. Aktorstwo dla mnie polega na tym, żeby grać całym sobą, autentycznie, i dlatego wielu ludzi myślało, że ja jestem taki sam jak Ryszard z "Klanu". Też forma serialu codziennego sprawiła, że my aktorzy, którzy w nim graliśmy, staliśmy się ich domownikami, i z czasem ludziom myliła się rzeczywistość z fikcją. To była jedna z wad popularności. I dlatego teraz już nie biorę takich ról dużych w serialach - wolę tylko od czasu do czasu pojawić się w telewizji, w filmie - opowiadał w wywiadzie

Piotr Cyrwus dzisiaj. Czym się zajmuje?

Aktor po odejściu z "Klanu" wystąpił w wielu produkcjach. Pojawiał się kilkakrotnie w serialach, jednak skupił się na filmach i teatrze. Aktora możemy oglądać w Teatrze Capitol. Oprócz tego w tym roku we wrześniu do kin wejdzie film "Kryptonim Polska", w którym aktor gra księdza. Jest również aktywny na Instagramie, gdzie dzieli się swoimi nowymi projektami.

Uwielbiam Kumika! I Cyrwusa! 💯 - skomentowała Katarzyna Zielińska pod zajawką z filmu. Jak widać aktor nie zamierza osiąść na laurach i z każdą kolejną rolą udowadnia, że jest świetny w tym co robi.

Nie tylko Rysiek z "Klanu"

Aktor wystąpił w wielu produkcjach i grał dla największych reżyserów. Wystąpił u Andrzeja Wajdy, Stevena Spielberga i Krzysztofa Zanussiego. Nie raz udowadniał, że jest aktorem wielu barw i twarzy. Piotr Cyrwus mocno oddalił się od roli ukochanego ojca i męża. Jego charakterystyczna uroda wpasowała się w wiele ciekawych ról. W tym roku zobaczymy go również w filmie Patryka Vegi "Niewidzialna wojna". Jak widać ryzykowna decyzja o odejściu z "Klanu" okazała się dla aktora strzałem w dziesiątkę.

Czekamy na kolejne wcielenia Piotra Cyrwusa!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • ziutara (gość)

    Najgorszy aktor.... Jest tak beznadziejny, że aż ni9ie chce mi się o nim pisać...........

    29.07.2022 14:36

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×